پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :شنبه ۲۳ تیر ۹۷.::. ساعت : ۹:۴۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

ظرفیت‌های گردشگری استان همدان باید در عرصه بین‌الملل معرفی شود

به گزارش غرب ایران ، امیر خجسته پیش از ظهر پنج شنبه در بازدید تاسیسات گردشگری همدان بابیان اینکه حمایت از سرمایه گذار به ایجاد اشتغال پایدار و کسب درآمد در استان همدان کمک می کند، گفت: افزایش تاسیسات اقامتی حوزه گردشگری همدان امری ضروری است.

وی حمایت از طرح های سرمایه گذاری بخش خصوصی در امور گردشگری را از وظایف دستگاه های اجرایی استان همدان برشمرد و گفت: برنامه ریزی های برای استفاده حداکثری از این ظرفیت ها در اولویت است چراکه با این اقدام مسیر توسعه گردشگری همدان هموار خواهد شد.

خجسته با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری نقش بسزایی در رونق اقتصادی همدان دارد، گفت: افزایش مراکز اقامتی استان همدان یک فرصت ویژه برای کسب درآمد است.

وی اظهار داشت: با توجه به قابلیت های استان در حوزه اشتغال بخش گردشگری و صنایع دستی باید از سرمایه گذاران این حوزه به صورت جدی حمایت کرد و اگر موانعی برای به بار نشستن سرمایه آنها وجود دارد آن را رفع کرد.

خجسته باتاکید براینکه همدان با توجه به استعدادهای موجود می تواند از ظرفیت های گردشگری بهره مند شود، افزود: باید شرایط برای اطمینان بخشی به سرمایه گذار در زمینه  بازگشت سرمایه فراهم و راه برای صرف سرمایه ها هموار باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی رونق گردشگری را قدمی در ایجاد اشتغال پایدار برشمرد و گفت: با ورود هر گردشگر به استان همدان ۸ شغل ایجاد می‌شود.

وی از مزیت‌های متمایز صنعت گردشگری در مقایسه با صنایع دیگر را ایجاد شغل به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم عنوان کرد و گفت:به ازای هر شغل مستقیم در زمینه گردشگری چند شغل وابسته و پیرامونی ایجاد می‌شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی اشاره کرد و بابیان اینکه سال ۲۰۱۸ برای رونق گردشگری همدان فرصتی ویژه است، گفت: ظرفیت های گردشگری همدان باید در عرصه بین الملل معرفی شود و برهمین اساس باید از رویداد همدان ۲۰۱۸ به عنوان فرصت طلایی در شناساندن این استان تاریخی استفاده کرد.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.