پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۲۴ ق.ظ
فاقددیدگاه

عملیات بهسازی و آسفالت روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان همدان تا پایان امسال انجام می‌شود

به گزارش غرب ایران ، فرهاد فرزانه مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان در نشست بررسی وضعیت  راه‌های روستایی و شهری ، مساکن مهر و راه‌آهن همدان – ملایراظهار داشت عملیات اجرایی راه‌آهن همدان- ملایر با مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این راه آهن باید از  همدان  به ملایر و از آنجا به اراک و ‌جنوب متصل شود در غیر این صورت کارایی خاصی نخواهد داشت، اظهار داشت: پیمانکار این طرح مشخص و مناقصات نیز انجام شده است.

فرزانه با بیان اینکه  طول این‌ مسیر ۷۵ کیلومتر است، افزود: با راه‌های فرعی و انشعابات  این راه‌آهن حدود ۱۰۰ کیلومتر ریل گذاری خواهد داشت.

وی بر استفاده بهینه از امکانات راه و شهرسازی تاکید‌ کرد و افزود:  ضروری‌است تا حد امکان از اعتبارات نقاط حادثه‌خیز، روکش آسفالت ، روگذرگاها و غیره استفاده کنیم چرا‌ که جذب این اعتبارات کمک بهینه‌ای برای انجام پروژه‌های بزرگ است.

فرزانه از اختصاص مبلغ ۴٫۵ میلیارد تومان برای ادامه عملیات اجرایی محور  بروجرد – سامن  خبر داد و افزود:  پیمانکار پروژه مشخص و عملیات اجرایی به زودی آغاز می‌شود .

وی از اتمام محور ملایر- توره با توجه به قول مساعد وزیر راه و شهر سازی تا پایان سال ۹۷ خبرداد و افزود: همچنین برای اجرای فاز دوم محور آورزمان – عشوند که شامل گردنه آبدر نیز می‌شود  به طول ۸ کیلومتر مبلغ ۲۰  میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه محور توره- ملایر  یکی از سخت‌ترین پروژه‌های راه و شهر سازی استان است، گفت: سال گذشته مبلغ ۲ میلیارد تومان به این پروژه  تخصیص یافته است  اما مطالبات این طرح بیش ازاین است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به اینکه در دیدار وزیر راه و شهر سازی یکی از  مطالبات جدی ما پروژه  توره – ملایر بوده است، تصریح کرد: برای اتمام این طرح و پرداخت مطالبات مردم مبلغ ۱۰ میلیارد تومان پیشنهاد دادیم که اگر مورد توافق قرار گیرد این طرح تا پایان امسال به اتمام‌ می‌رسد.

وی خواستار همکاری مردم و دادن یک فرصت ۶ ماهه برای اتمام این طرح شد و افزود: در دیدار با وزیر  گفتیم در صورت تخصیص اعتبار این پروژه را که پیشرفت فیزیکی ۹۷ درصد دارد  به اتمام‌ می‌رسانیم.

فرزانه در خصوص محور آورزمان – ملایر نیز بیان کرد: اجرای فاز دوم این محور از سمت آورزمان به سمت گردنه آبدر در صورت تخصیص اعتبارات  عملیات اجرایی آن  آغاز می‌شود  گفت: ضروری‌ است برای فاز اول این طرح از ملایر تا آورزمان که  ۵ کیلومتر است‌ نیز با پیگیری نمایندگان از محل نقاط حادثه‌خیز سازمان راهداری اعتبار تخصیص یابد.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.