پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ تیر ۹۷.::. ساعت : ۹:۱۸ ق.ظ
فاقددیدگاه

حضور سفرای کشورهای آسیایی مقیم ایران در همدان برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان از حضور سفرای کشورهای آسیایی مقیم ایران در همدان برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری خبر داد

به گزارش غرب ایران:علی مالمیر در مورد حضور سفرای کشورهای آسیایی مقیم ایران در همدان، اظهار داشت: سفرای کشورهای آسیایی مقیم ایران در راستای برگزاری نشستی و بازدید از جاذبه‌های استان همدان قبل از میزبانی همدان در شهریورماه برای رویداد” همدان پایتخت گردشگری آسیا” به استان سفر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سفرای کشورهای آسیایی مقیم ایران فردا صبح از تهران به سمت همدان حرکت می‌کنند و پنجشنبه و جمعه در همدان هستند، افزود: آن‌ها در ابتدا مهمان غارعلیصدر بوده و بازدیدی از غار می‌کنند.

مالمیر با بیان اینکه سفرای کشورهای آسیایی مقیم ایران پس بازدید از غارعلیصدر به همدان می‌آیند، عنوان کرد: روز پنجشنبه ساعت ۱۸:۳۰ بعدازظهر نشستی با حضور این سفرا و مسئولان استانی در سالن شهدای استانداری برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان بیان کرد: بازدید از جاذبه‌های گردشگری تاریخی، طبیعی، فرهنگی و دست‌ساز استان از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای سفرای کشورهای آسیایی مقیم ایران در روز جمعه است.

مالمیر در مورد تعداد سفرایی که برای حضور در استان اعلام آمادگی کرده‌اند، عنوان کرد: طبق آخرین آمار به دست آمده تاکنون ۲۶ سفیر به طور قطعی آمادگی خود را برای حضور در استان اعلام کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، با انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸، رویدادی به همین مناسبت از ۵ تا ۷ شهرویورماه با حضور ۳۴ کشور آسیایی در همدان برگزار می‌شود. همدان در آبان‌ماه امسال نیز میزبان چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری با حضور نمایندگان ۱۸۴ کشور جهان است.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.