پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۳ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱:۴۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

۱۴ مرکز خرید گندم در شهرستان رزن فعال شده است

به گزارش غرب ایران  سیدرضا سلامتی پیش از ظهر چهارشنبه در کارگروه هماهنگی خرید تضمینی گندم و جو و سایر محصولات کشاورزی در شهرستان رزن گفت: ۱۴مرکز خرید گندم و جو شهرستان رزن که در سال گذشته فعال بود امسال هم فعال است.

وی با پیش بینی برداشت بیش از ۱۶۰ تن گندم و ۳۰ هزار تن جو  در شهرستان رزن، گفت: پرداخت به موقع مطالبات گندم کاران مهمترین درخواست به حق آنان است.

سلامتی بابیان اینکه طبق گفته وزیر جهاد کشاورزی ۵۰ درصد از پول گندم کشاورزان به محض واگذاری گندم به مراکز خرید پرداخت می شود، گفت: هیچ بانکی حق ندارد پول گندم کشاورز را بابت ضمانت بانکی و یا بدهی از حساب کشاورز کسر کند یا حساب کشاورز را ببندد.

فرماندار رزن همچنین بابیان اینکه رانندگان حمل گندم باید مدارک مورد نیاز را داشته باشند و قوانین راهنمایی رانندگی را رعایت کنند، گفت: بابد بر کیفیت و هزینه کار کمباین ها نظارت شود کمااینکه اگر تخلفی صورت گیرد سوخت به آنها واگذار نمی شود.

سلامتی بابیان اینکه کشاورزان در صورت ریزش گندم توسط کمباین ها باید موضوع را به جهاد کشاورزی اطلاع دهند، گفت: مراکز صدور بارنامه باید ۲۴ساعته فعال باشد تا کشاورزان در صدور بارنامه معطل نشوند

 

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.