پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۵ تیر ۹۷.::. ساعت : ۶:۰۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

صادرات ۱۱۵ میلیارد تومان محصولات کشاورزی از همدان

به گزارش خبرگزاری غرب ایران ؛مهدی نجفیان مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان همدان اظهار داشت: کل تولیدات بخش کشاورزی استان در سال ۹۶ به میزان چهار میلیون و ۷۵۷ هزار تن و به ارزش ۶۵ هزار میلیارد ریال بوده است که محصولات صادراتی بخش کشاورزی همدان در سال ۹۶ شامل ۷۹ قلم کالا بوده است.

وی بیان کرد: در مدت دو ماهه نخست سال ۱۳۹۷ ۲۴ هزار و ۳۹ تن کالا به ارزش ۱۱۵ میلیارد تومان و به ارزش دلاری ۲۷٫۴ میلیون دلار صادر شده است.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی همدان اعلام کرد: در مقایسه با سال گذشته از نظر وزنی ۱۰ درصد افزایش، از نظر تومانی ۲٫۵ درصد و از نظر ارزش دلاری، صادرات محصولات کشاورزی همدان به منفی ۲۱٫۸ رسید.

نجفیان با بیان اینکه در برخی از محصولات کشاورزی استان با کاهش صادرات مواجه شدیم افزود: البته محصولات همدان به کشورهای ایتالیا، مقدار کمی به عراق، روسیه، امارات، اوکراین، افغانستان، ارمنستان و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

وی با بیان اینکه این میزان محصول از ۱۴ مبادی ورودی و خروجی صادر شده است گفت: در دو ماهه امسال ۵۱ قلم کالا صادر شده که سیب زمینی به میزان هفت هزار و ۳۹۵ تن، کشمش به وزن سه هزار و ۹۵۲ تن و فرآورده‌های لبنی به میزان دو هزار و ۶۱۱ تن صادر شده است.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی همدان بیان کرد: صادرات محصولات این بخش تنها زا گمرک همدان به وزن پنج هزار و ۷۹۷ تن و به ارزش ۲۵٫۶ میلیارد تومان و ۶٫۹ میلیون دلار و شامل ۱۰ قلم کالا بوده است.

انتهای پیام/ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.