پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۵ تیر ۹۷.::. ساعت : ۵:۵۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

برگزاری نمایشگاه تخصصی فرش دستباف در همدان

به گزارش غرب ایران ؛حسین رجبیان مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان اظهار داشت: سبزدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف از ۱۰ تا ۱۶ تیرماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان پذیرای بازدیدکنندگان است.

وی بیان کرد: در این نمایشگاه تعداد ۷۰ واحد از شهرهای همدان، تهران، قم، مشهد، تبریز، بوکان، سنندج، یزد، اصفهان، ارومیه، کاشان، نائین، شیراز و اراک محصولات خود را در معرض بازدید قرار می‌دهند.

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان افزود: این نمایشگاه در سه سالن ابن‌سینا، الوند و هگمتانه در مساحتی بالغ بر ۵۰۰۰ متر مربع برپا می‌شود و انواع فرش را به نمایش می‌گذارد.

رجبیان محصولات شرکت‌کنندگان این دوره از نمایشگاه را شامل انواع تابلو فرش قم، فرش بیجار، گلیم و گبه شیراز، انواع فرش ترکمن، فرش نفیس و تابلو فرش تبریز، فرش‌های بختیاری دیلمه، انواع فرش کاشان، اردکان، کاشمر و یزد، فرش گزل بافت قشقایی، انواع فرش نائین و اصفهان، فرش‌های دستباف چله نخ و ابریشمی و انواع سجاده و گلیم غیره اعلام کرد که به لحاظ تنوع و کیفیت گستره‌ی وسیعی را شامل می‌شود.

وی عنوان کرد: گوناگونی محصولات به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه و تعداد فراوان استان‌های شرکت‌کننده، سبب شده تا نمایشگاه فرش دستباف همدان از جایگاه خوب و مناسبی در سطح کشور برخوردار باشد و هر سال مخاطبان بسیار زیادی را جذب کند.

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان بیان کرد: در ایام برپایی این نمایشگاه و با همکاری اداره فرش سازمان صنعت،معدن و تجارت استان،میز تخصصی فرش دستباف و تابلو فرش کشور و همچنین گردهمایی تولیدکنندگان فرش دستباف استان همدان با صادر کنندگان و بازرگانان کشور نیز برگزار خواهد گشت.

رجبیان بیان کرد: از دیگر برنامه های این نمایشگاه می‌توان به برگزاری پنجمین مسابق بزرگ قالی بافی اشاره نمود.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.