پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :شنبه ۲ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۵۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

بسیاری از گرفتاری‌های امروز جامعه به‌سبب دوری از قرآن است

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه بسیاری از گرفتاری‌های امروز جامعه به‌سبب دوری از قرآن و معارف حیات‌بخش آن است، گفت:امروز برای رهایی از گرفتاری‌ها اجتماعی فهم و عمل به قرآن امری لازم و ضروری‌است.

به گزارش غرب ایران: آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی  در مراسم قرعه کشی بیست و چهارمین دوره مسابقات بزرگ قرآنی همدان اظهار داشت: عمل به نسخه شفابخش قرآن، راه درمان دردهای امروز بشریت است.

وی با بیان اینکه گرفتاری امروز جامعه عمدتا به سبب دوری از آموزه‌های قرآن کریم است، افزود: امروز عدم دسترسی به مفسر قرآن نیز از دیگر مشکلات جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه والدین باید فرزندان خود را برای تربیت صحیح به محضر قرآن ببرند، گفت: امروز برای رهایی از گرفتاری‌ها اجتماعی فهم و عمل به قرآن امری لازم و ضروری‌است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم اظهار داشت: قرآن همواره کسانی را که به آن تمسک پیدا می‌کنند به مطمئن‌ترین راه‌ها هدایت می‌کند که این راه همان صراط مستقیم و سعادت واقعی انسان است.

حمید رضا حاجی بابایی با تاکید بر اینکه آسیب‌های امروز جامعه به سبب دوری از قرآن و معارف حیات‌بخش آن است، گفت: همه حسن‌ها به دلیل تمسک به قرآن است.

وی با بیان اینکه ما در حکومت اسلامی هنوز موفق به اجرای تمام دستورات قرآن نشده‌ایم بلکه به‌سوی قرآن در حرکت هستیم اظهار داشت: هرقدر که مسئولان و شهروندان جامعه از معارف قرآن دور باشند به همان مقدار دچار آسیب می‌شوند.

حاجی بابایی گفت: قطعا تمام زیبای‌های جامعه از قرآن کریم و اهلبیت(ع) است و بدی‌ها و مشکلات به‌سبب دوری از مکتب قرآن و اهلبیت(ع) است.

انتهای پیام/م ر

دیدگاه خود را به ما بگویید.