پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۸:۳۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

بخش صنعت ۳۲.۳ از صادرات استان همدان را به خود اختصاص داده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه ۵ میلیون و ۱۸۳ هزار دلار کالا در دو ماهه امسال در حوزه صنعت از استان صادر شده است، گفت: بخش صنعت ۳۲.۳ از صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه وزن کالاهای صادراتی بخش صنعت استان ۲۷ هزار تن بود، افزود: بخش صنعت ۳۲٫۳ از صادرات استان را به خود اختصاص داده است.

 متین با بیان اینکه بخش صنعت شامل ۴۰ قلم کالای صادراتی است، عنوان کرد: در بخش صادرات صنعت، سیمان با صادرات ۱ میلیون و ۱۱۷ هزار دلار و موتور کولر با صادرات یک‌میلیون و ۴۰ هزار دلار از عمده‌ترین اقلام صادراتی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان تصریح کرد: گونی پلاستیکی با ۶۱۷ هزار دلار و چینی‌آلات بهداشتی با ۴۹۳ هزار دلار از دیگر اقلام صادراتی بخش صنعت است.

متین ابراز کرد: در این دو ماه امسال ۱۶ میلیون و ۳۴ هزار دلار کالا و به وزن ۳۴ هزار و ۵۵ تن از گمرک استان صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت استان همدان با بیان اینکه در دوماهه امسال میزان واردات به استان ۲ میلیون و ۶۶۵ هزار دلار و به وزن ۶۴۶ تن بود، افزود: با این تفاصیل تراز تجاری استان مثبت و بالغ بر ۱۳٫۳ میلیون دلار و حجم مبادلات تجاری استان بالغ بر ۱۸٫۶ میلیون دلار است.

به گزارش تسنیم، در دو ماهه امسال ۶۹ قلم کالا از استان صادر شده است در حالی تعداد کالاهای صادراتی استان در مدت مشابه سال گذشته ۴۹ قلم کالا بود.

انتهای پیام/م ر

دیدگاه خود را به ما بگویید.