پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۹ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۰۴ ق.ظ
فاقددیدگاه

۵ پروژه کتابخوانی در استان همدان به‌ بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: امسال ۵ پروژه کتابخوانی در استان همدان به‌ بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش غرب ایران:  عاطفه زارعی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد ،اظهارداشت:کتابخانه عمومی شهر زنگنه به عنوان تنها شهر فاقد کتابخانه  در استان همدان نیز طی سال جاری افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

وی کتابخانه عمومی شهدای گمنام رزن ،کتابخانه شهید مظاهری مریانج، طرح توسعه کتابخانه شهید رجایی اسدآباد، یک باب کتابخانه روستایی در تویسرکان و کتابخانه عمومی زنگنه را ۵ پروژه قابل افتتاح و بهره برداری در سال جاری برشمرد و گفت: از این پروژه‌ها تعدادی از این کتابخانه‌ها  از محل  مشارکت خیرین و برخی از محل تملک دارایی در در دست احداث هستند.

زارعی با اشاره به کتابخانه شهدای گمنام رزن و شهید مظاهری مریانج به عنوان دو پروژه با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد تصریح کرد: این دو پروژه جز پروژه‌های ناتمام بوده که سال‌ها در رکود به سر می برده‌اند و در سال جاری با اعتباری افزون بر یک میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

افتتاح کتابخانه سیار طویلان سفلی در سال جاری

فرماندار شهرستان اسدآباد  هم با بیان اینکه کتابخانه سیار  روستای طویلان سفلی به عنوان پایلوت کتابخانه سیار با تامین منابع امسال به بهره‌برداری خواهد رسید یاد آور شد:روستای نصرت آباد لک لک  به عنوان خدمات‌رسانی به روستاهای همجوار در بحث کتاب  در این شهرستان انتخاب شده است.

کریم حمیدوند  با اشاره به پیشرفت ۴۵ درصدی طرح توسعه کتابخانه شهید رجایی اسدآباد، اظهار داشت: تاکنون ۲۵۰ میلیون تومان به صورت دیون برای ای طرح کار شده و جهت تکمیل  طرح به اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز خواهد بود.

وی با اشاره به کاهش اعتبارات و انقباضی شدن بودجه  در سال جاری،گفت : پروژه‌هایی که از پیشرفت فیزیکی بالاتر برخوردار باشند در بحث اختصاص  اعتبارات از اولویت برخوردار بوده که پروژه‌های کتابخوانی نیز از این امر مستثنی نبوده و باید در توزیع این اعتبارات چرخ شهرستان بچرخد.

حمیدوند تصریح کرد :با توجه به کاهش اعتبارات باید راهکاری برای منحل نشدن ردیف بودجه پروژه‌هایی که دارای پیشرفت فیزیکی کمتری هستند  در نظر گرفت  و بخشی از اعتبار را نیز به این پروژه‌ها اختصاص دهیم.

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد نیز تعداد کتابخانه‌های عمومی موجود شهرستان اسدآباد را ۶ کتابخانه عمومی اعلام کرد و گفت: از ۶باب کتابخانه عمومی شهرستان ۲ باب کتابخانه در شهر آجین و اسدآباد، شهری و ۴ باب کتابخانه روستایی هستند.

مهدی مرادیان تمجید  گفت: در حال حاضر کتابخانه‌های عمومی این شهرستان دارای ۳ هزار و ۷۰۵ نفر عضو فعال با ۵۲ هزار نسخه کتاب است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر میانگین فضای کتابخوانی در شهرستان اسدآباد به ازای هر ۱۰۰ نفر یک متر و ۳۰ سانتیمتر بوده و این در حالی‌است که در استان همدان ۳ متر فضای کتابخوانی به ازای هر ۱۰۰ نفر اختصاص دارد و تا پایان برنامه ششم توسعه این میزان فضای کتابخانه‌ای شهرستان باید به ۵ متر و۳۷ سانت ارتقا پیدا کند.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.