پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۴۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

دولت در بازآفريني شهري به دنبال تحقق عدالت اجتماعي است

  • استاندار همدان با بيان اينکه دولت در بازآفريني شهري به دنبال تحقق عدالت اجتماعي است گفت: آئين نامه اجرايي ستاد بازآفريني شهري در کشور ابهاماتي دارد که بايد رفع شود. 

به گزارش غرب ایران، محمد ناصر نيکبخت  در ستاد بازآفريني شهري پايدار همدان اظهار داشت: همه مديران به ويژه شهرداري‌ها آمادگي لازم را براي بازآفريني شهري و برنامه همدان ۲۰۱۸ داشته باشند تا همدان استاني با نشاط و شايسته باشد.

وي بيان کرد: فرمانداران نسبت به شناسايي زمين‌هاي بيشتري براي اجراي بازآفريني شهري اقدام کنند. استان همدان از جمله استان‌هايي است که رئيس جمهور و معاونان وي انتظار دارند در همدان کارهاي بيشتري انجام شود.

نيکبخت عنوان کرد: از سالهاي ۸۳ تا ۹۳ تنها حدود ۶۰ ميليارد تومان و در سالهاي ۹۴ تا ۹۷ به ميزان ۵۲۰ ميليارد تومان در باز آفريني شهري استان هزينه شده است.

استاندار همدان با اشاره به اينکه افراد حقيقي نيز مي‌توانند براي بازسازي و نوسازي مسکن خود اقدام و از تسهيلات آن استفاده کنند گفت: دولت در اين طرح قصد دارد تا عدالت اجتماعي را محقق کند چرا که دليلي ندارد برخي در مساکني زندگي کنند که سست بوده و در حال تخريب است.

وي افزود: آئين نامه اجرايي اين ستاد ابهاماتي دارد که در جلسه آتي بايد اين موارد را اعلام و رفع کنيم بر اين اساس از تمامي دستگاه‌هاي اجرايي، فرمانداران و شهرداران تقاضاي همکاري دارم تا در شروع عمليات اجرايي و ساخت و ساز نيز به خوبي وارد عمل شوند.

نيکبخت اظهار داشت: بانک مسکن که تسهيلات را ارائه مي کند از پول دولت است ولي بهترين گرويي که اين بانک دارد مسکني است که بابت آن پول داده است و به طور قطع پروانه را به جاي سند براي صاحباني که سند عادي دارند نمي پذيرد و براي روان سازي در اين زمينه بايد فکري کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.