پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۱ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۲۹ ق.ظ
فاقددیدگاه

۱۷۰۰ پایگاه در همدان زکات فطره را جمع‌آوری می‌کنند

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان گفت: یک هزار و ۷۰۰ پایگاه در استان همدان زکات فطره را جمع‌آوری می‌کنند.

به گزارش غرب ایران:جمشید محمدی د اظهار داشت: همانند سال‌های گذشته زکات فطره جمع‌آوری‌شده در مسیر کمک به فقرا و نیازمندان مصرف می‌شود.

وی در مورد تعداد پایگاه‌های جمع‌آوری ذکات فطره در همدان افزود: امسال یک هزار و ۷۰۰ پایگاه در سطح استان نسبت به جمع‌آوری زکات فطره اقدام می‌کنند.

محمدی بیان کرد: پایگاه‌های در نظر گرفته شده در مساجد، مصلی‌های نماز جمعه و نماز عید فطر، میادین، سطح شهر و پایگاه‌های نیکوکاری نسبت به جمع‌آوری ذکات فطره اقدام می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان عنوان کرد: امسال ۴۵ پایگاه در مصلی همدان در روز عید فطر زکات فطره نماز گذاران را جمع‌آوری می‌کنند.

محمدی با اشاره به اینکه حداقل مبلغ فطره برای هر نفر ۸ هزار تومان (بر اساس قوت غالب گندم) تعیین شده است، اظهار داشت: همچنین مبالغ کفاره غیر عمد روزی ۲۵۰۰ تومان و کفاره عمد روزی ۱۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند غیر از پرداخت زکات فطره در صندوق‌ها از روش‌های الکترونیکی برای پرداخت استفاده کنند، افزود: اپلیکیشن سنا و سکه راه‌هایی برای پرداخت زکات فطره به صورت الکترونیکی است با این تفاوت که در اپلیکشین سنا می‌شود زکات فطره خود را به شهر یا استانی که علاقه دارند پرداخت کنند.

محمدی ابراز کرد: در سال گذشته ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ذکات فطره در استان جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد.

وی تصریح کرد: زکات فطره پس از جمع‌آوری در مسجد هر محل با حضور نماینده کمیته امداد و هیئت‌امنای مسجد و با نظارت ائمه جماعات صورت‌جلسه و بین نیازمندان شناسایی شده توزیع می‌شود.

کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان متولی امور رسیدگی به امور محرومان جامعه در راستای احیاء سنت‌های حسنه علوی قدم برمی‌دارد.

انتهای پیام/م ر

دیدگاه خود را به ما بگویید.