پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :شنبه ۱۲ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۷:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

سازه‌های چوبی بازار سنتی همدان نیازمند ایمن‌سازی است

به گزارش غرب ایران، محمدرضا بیاناتی صبح شنبه در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان از آموزش ایمنی به ۱۱۱ هزار و ۱۴۱ نفر در سال گذشته خبر داد.

وی گفت: سال گذشته در حوزه پیشگیری حفاظت ساختمان‌ها در برابر حریق و حوادث ۳ هزار و ۲۱۶ مورد بازدید و پایش سطح ایمنی در شهر به انجام رسید.

وجود حدود ۳۰ هزار واحد تجاری در شهر همدان

بیاناتی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ ساختمان‌ اداری و درمانی در همدان وجود ندارد که پایش نشده باشد از وجود حدود ۳۰ هزار واحد تجاری در شهر همدان سخن گفت و افزود: ضعف موجود در پیشگیری مربوط به تعداد پایین پایش سطح ایمنی ساختمان‌های تجاری است که باید مورد بیشتری را شاهد باشیم.

وی با اشاره به آمار مقایسه‌ای عملیات‌ سازمان در سال ۹۵ و ۹۶ گفت: با توجه به اینکه در حوزه آموزش و پیشگیری به شیوه مناسبی پیش رفته‌ایم، با کاهش عملیات‌ مواجه بودیم.

بیاناتی با بیان اینکه در سال ۹۵ حدود ۳ هزار و ۳۶۷ عملیات در سازمان انجام شده است، افزود: این تعداد عملیات در سال ۹۶ به ۲ هزار و ۹۸۱ مورد رسید که با ۱۲ درصد کاهش همراه است.

وی با اشاره به اینکه میانگین عمر تجهیزات و امکانات این سازمان عنوان کرد: تمام تلاش این سازمان بر این است تا تمام تجهیزات مورد نظر به‌روز نگه داشته شوند.

سطح‌بندی نیروهای انسانی

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همدان با تأکید بر اینکه بر سطح‌بندی نیروهای انسانی اعتقاد دارم، افزود: بر اساس عملکرد نیروها، پاداش و مزایا پرداخت می‌شود.

بیاناتی با اشاره به نیازهای اساسی سازمان در حوزه تجهیزات، درخواست خرید خودروی نردبان و بالابر هیدرولیکی را مطرح کرد.

وی با اشاره به مشکلات جدی که در بازار همدان به عنوان یکی از اماکن حساس، وجود دارد، عنوان کرد: به کارگیری افراد و پرسنل خاص آموزش دیده به عنوان متصدی امور ایمنی در راسته بازارها و مراکز خرید و الزام به شرکت‌های بیمه برای اخذ تأییدیه ایمنی قبل صدور هر گونه بیمه‌نامه آتش‌سوزی و نیز اجرای سیستم اطفای حریق تر (هوزریل) در بازارهای قدیمی با رعایت ضوابط مورد نظر و ایجاد زیرساخت به منظور نصب شیرهای هیدرانت در اماکن قدیمی از جمله پیشنهادات سازمان به منظور ارتقای ایمنی بافت سنتی بازار، مجتمع های تجاری و ساختمان های بلند تجاری است.

ایجاد زیرساخت مناسب به منظور جمع‌آوری سیستم‌های گرمایشی غیراستاندارد در فصول سرد سال
بیاناتی در ادامه توزیع و انتقال اصولی برق و کابل‌کشی استاندارد، ایجاد زیرساخت مناسب به منظور جمع‌آوری سیستم‌های گرمایشی غیراستاندارد در فصول سرد سال، تأمین راه‌های خروج مناسب و استاندارد در تمامی ساختمان ها، رفع موانع ثابت مانند رفوژها در راسته بازارها به منظور امدادرسانی سریع و همچنین مقاوم‌سازی و بازسازی سازه‌های چوبی قابل اشتعال در بافت‌های سنتی بازار از دیگر پیشنهادات سازمان به منظور ارتقای ایمنی ساختمان‌های قدیمی ذکر کرد.
انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.