پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۱:۳۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

بیش از ۳۰ هزار زن سرپرست خانوار زیرپوشش کمیته امداد

به گزارش غرب ایران؛ قاسم یارمحمدی، قائم‌ مقام کمیته امداد استان همدان بیان کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی درگرو حمایت از زنان سرپرست خانوار است،

وی گفت: سال گذشته ۲ هزار و ۷۰۹ خانوار همدانی به خودکفایی رسیده و با تکیه‌ بر توانمندی‌های خود چرخ زندگی‌شان را می‌چرخانند و در حال حاضر نیز ۴۹ هزار و ۲۰۱ خانواده از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره می‌برند.

وی به زنان مددجو و سرپرست خانوار اشاره کرد و افزود:۳۰ هزار و ۴۴۵ زن سرپرست خانوار زیر پوشش کمیته امداد استان قرار دارند که ۶۱ درصد از خانواده‌های زیرپوشش را تشکیل می‌دهند.

قائم‌ مقام کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه زنان سرپرست خانوار علاوه بر نقش مادری وظیفه سنگین پدری را نیز بر عهده‌ دارند،خاطر نشان کرد: ۲۸هزار و ۴۷۸ خانواده مددجو دارای سرپرست بالای ۶۰ سال هستند و تمامی خدمات حمایتی، درمانی و دارویی توسط کمیته امداد به این افراد داده می‌شود.

یارمحمدی در پایان به خروج ۴ هزار و ۵۳۸ از چرخه حمایتی کمیته امداد استان همدان اشاره کرد و افزود: ۴۹ هزار و ۲۰۱ خانوار مددجوی این نهاد نیز در زمینه‌های تسهیلات کارگشایی، درمانی، تحصیلی و سایر اقدامات حمایتی بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه ۳۸ هزار و ۳۵۸ خانوار به‌ صورت ماهیانه از کمیته امداد استان همدان مستمری دریافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: ۳۰ میلیارد و ۵۱۲ میلیون تومان مستمری در سال ۹۶ به‌ حساب سرپرستان خانوار زیر پوشش واریزشده است.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.