پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۱:۳۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی اسدآباد به بخش خصوصی

به گزارش غرب ایران،کریم حمیدوند در شورای ورزش همگانی شهرستان، اظهار داشت: پروژه‌های ورزشی نیمه تمام شهرستان که دارای کمتر از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند، با شناسایی لازم این پروژه‌ها در سطح آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان به بخش خصوصی واگذار خواهند شد.

وی افزود: تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره ورزشی یکی از اولویت‌ها در این شهرستان بوده و به زودی بودجه استانی و تملک دارایی‌ها ابلاغ می‌شود که باید بر اساس ضوابط با این اعتبارات طلب پیمانکاران پرداخت و برای تکمیل پروژه‌های بالای ۷۰ درصد هزینه شود.

فرماندار شهرستان اسدآباد با تاکید بر شناسایی پروژه های نیمه تمام ورزشی با پیشرفت فیزیکی زیر ۷۰ درصد، خاطر نشان کرد: واگذاری این پروژه‌ها به بخش خصوصی موجب خدمات بهتر و نگهداری بهتر از این پروژه‌ها می‌شود.

وی در ادامه مشارکت مردمی در ورزش های همگانی شهرستان اسدآباد را تنها ۱۰ درصد اعلام کرد و گفت: این در حالی‌است که مشارکت مردم در ورزش‌های همگانی کشور ۲۱ درصد و در استان همدان ۲۳ درصد بوده و باید در ارتقا و نهادینه کردن مشارکت مردمی در این امر اقدام نمود.

حمیدوند افزود: هیات‌های ورزشی باید مبنا را بر اساس مشارکت مرمی قرار داده و در امر ورزش به بحث ورزش بانوان نیز توجه ویژه ای کنند.

فرماندار اهمیت به قهرمانان ورزشی، تسطیح اماکن ورزشی روستایی از طریق دهیاری‌ها، حمایت از تشکل‌های جوانان از دیگر مواردی بود که در این جلسه به آن اشاره کرد، و یاد‌آورشد: باید تلاش شود که شهرستان اسدآباد نیز عناوین قهرمانی داشته و با الگوسازی در این امر گام‌های موثرتری بردارد.

مدیر اداره ورزش و جوانان شهرستان اسدآباد هم تعداد ورزشکاران سازمان یافته این شهرستان را ۲ هزار نفر در قالب ۳۰هیئت ورزشی اعلام کرد و گفت: از این تعداد ورزشکار سازمان یافته ۶۰۰ نفر را بانوان ورزشکار در رشته‌های مختلف تشکیل داده اند.

محمد طلایی منعم با اشاره به فعالیت ۱۲ باشگاه ورزشی خصوصی در سطح شهرستان، تصریح کرد: از این تعداد باشگاه بخش خصوصی ۸ باشگاه مربوط به آقایان و ۴ باشگاه مربوط به بانوان را تشکیل می‌دهد.

وی افزود:در حال حاضر ۳۶۰۰ نفردر ورزش بدنسازی این شهرستان فعالیت داشته و در این راستا ۵ نفر قهرمان کشور و یک نفر قهرمان جهان شده‌اند.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.