پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۹:۴۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

همدان میزبان هشت مسابقه ملی و بین المللی شطرنج شد

رئیس هیات شطرنج همدان گفت: این هیات در اقدامی بی نظیر در تاریخ این رشته ورزشی، امسال میزبانی هشت مسابقه در سطح ملی و بین المللی را به عهده گرفته است.

به گزارش غرب ایران:احمد علی بابایی اظهار کرد: پانزدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام ابن سینا قرار است از ۲۹ مرداد تا پنجم شهریورماه امسال در همدان برگزار شود.
وی اظهار کرد: در مسابقه اوپن ابن سینا که در قالب ‘رویداد بین المللی ۲۰۱۸’ انجام می شود، برترین شطرنجبازان جهان و کشورمان حضور خواهند یافت.
وی اضافه کرد: همچنین میزبانی مرحله مقدماتی هفدهمین دوره جشنواره شطرنج قهرمانی مردان کشور از هجدهم تا ۲۵ مردادماه جاری را خواهیم داشت.
علی بابایی بیان کرد: مرحله نیمه نهایی هفدهمین دوره جشنواره شطرنج مردان کشور نیز هجدهم تا ۲۴ آبان ماه امسال به میزبانی همدان برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری مرحله دوم هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر شطرنج باشگاه های کشور و نیز رقابت های شطرنج بلیتس قهرمانی مردان کشور نیز از دیگر پیکارهای مهم ملی است که به میزبانی همدان انجام می شود.
وی افزود: همچنین میزبانی رقابت های شطرنج قهرمانی رده سنی زیر ۱۰ سال پسران کشور را از هفدهم تا ۲۴ مهرماه امسال خواهیم داشت.
هم اینک ۵۰۰ شطرنجباز به صورت مستمر در همدان فعالیت دارند.
همدان در رتبه بندی فدراسیون شطرنج کشور جزو برترین ها به شمار می رود.

انتهای پیام /خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.