پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۱:۰۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

ترتیل خوانی قرآن کریم در ۵ نقطه از شهر همدان

مدیر بنیاد قرآن استان همدان از برنامه ترتیل خوانی قرآن کریم در ۵ نقطه از شهر همدان خبر داد.

وی افزود: همانگونه که نبی اکرم(ص) می‌فرمایند «وقتی که فتنه‌ها در پاره‌های شب به شما هجوم می‌آورد به قرآن پناه ببرید» در عصر کنونی نیز که کشور را فتنه‌های دشمن احاطه کرده است، پناه بردن به قرآن راه نجات است.

صدیق ادامه داد: این مجموعه به مناسبت ماه مبارک رمضان به طور ویژه جزء خوان قرآن را در دستور کار خود دارد به این منظور با همکاری معاونت گرشگری شهرداری در ۵ نقطه از شهر ترتیل خوانی قرآن را برگزار خواهد کرد.

مدیر بنیاد قرآن استان اضافه کرد: میدان امام، مرکز فرهنگی راه کربلا، تالار قرآن، مرکز فرهنگی ولایت و تالار فجر ۵ نقطه انتخابی جهت ترتیل خوانی روزانه قرآن در ماه مبارک رمضان است.

صدیق با بیان اینکه این برنامه قرآنی در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۰ شب انجام می‌شود ادامه داد: تلاوت روزانه قرآن در مرکز فرهنگی ولایت ساعت ۱۷ الی ۱۸ عصر و مرکز فرهنگی راه کربلا نیز در ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۷:۳۰ میزبان روزه داران خواهد بود.

وی یادآور شد: قرائت روزانه قرآن در میدان امام(ره) ساعت ۱۹:۱۵ الی ۲۰:۱۵ دقیقه و در تالار‌های قرآن و فجر ساعت ۱۸ الی ۱۹ برگزار می‌شود، همچنین پس از تلاوت نیز یک ربع به تفسیر آیات تلاوت شده اختصاص خواهد یافت.

صدیق ابراز کرد: روز‌های شنبه و یکشنبه نیز جلسات تفسیر قرآن در کتابخانه بنیاد قرآن با حضور آقایان اساتید، آهی و کاظمی برگزار می‌شود.

گفتنی است، این جلسات در روز‌های شنبه ساعت ۱۷ الی ۱۸ و در روز‌های یکشنبه ساعت ۱۸ الی ۱۹ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.