پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۹:۵۴ ق.ظ
فاقددیدگاه

فصل چهارم کاوش معبد لائودیسه تا دوماه آینده آغاز می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت کشف معبد لائودیسه قصد داریم طی دو ماه آینده فصل چهارم کاوش معبد لائودیسه را آغاز کنیم.
فصل چهارم کاوش معبد لائودیسه تا دوماه آینده آغاز می‌شود
به گزارش غرب ایران، علی مالمی در همایش تخصصی و ملی گردشگری نهاوند، اظهار داشت: وضعیت کاوش معبد لائودیسه باید هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود و امسال نیز شرایطی محیا شد که اعتبار لازم برای تملک و کاوش معبد تخصیص یافت و با توجه به این‌که کشف این اثر تاریخی با اهمیت از دغدغه‌های مردم نهاوند است فصل چهارم کاوش این معبد تا دو ماه آینده آغاز می‌شود.

وی با بیان این‌که امروزه صنعت گردشگری جزء یکی از سه صنعت بزرگ دنیا است، تصریح کرد: از جمله ضرورت‌هایی که امروز کشور ما و همه ارکان نظام درگیر آن هستند ایجاد فرصت‌های شغلی و رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصد است که صنعت گردشگری بهترین راه برای رسیدن به این اهداف مهم است.

مالمیر افزود: ضرورت توجه به محیط زیست، توزیع درآمد در کشور و عمق و استغنای فرهنگی و غیره جزء ضرورت‌هایی هستند که مورد توجه دولتمردان نظام قرار گرفته که همه این موارد در صنعت سبز گردشگری مورد توجه قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: ظرفیت‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری که در کشور ما وجود دارد از نظر تنوع و تعدد و از نظر فرهنگ غنی چند هزار ساله در دنیا زبان زد است که موقعیت خاص جغرافیایی، امنیت کشور، مهمان‌نوازی و غیره همه ظرفیت‌هایی هستند که نشان می‌دهند در حال حاضر ناگریزترین و بهترین راه برای توسعه کشور استفاده از صنعت گردشگری است و باید به این مهم توجه خاص و ویژه داشته باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان بیان کرد: کشور ما از نظر تنوع و مزیت گردشگری جزء ده کشور اول دنیا است اما متأسفانه سهم بسیار اندکی از اشتغال کشور را در این حوزه به خود اختصاص داده است.

مالمیر تاکید کرد: نوع جهت‌گیری دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری به صورت عام است و دولت در نظر دارد که ظرفیت‌های گردشگری را معرفی کند و در این حوزه زمینه مشارکت‌ها را فراهم کند.

وی اظهار داشت: امسال استان همدان میزبان دو رویداد مهم گردشگری است که این دو رویداد مهم می‌تواند فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشور خصوصا استان همدان در دنیا باشد و همچنین زمینه مشارکت‌ها را در زمینه گردشگری استان را فراهم و محیا کنند.

تپه باستانی گیان بهترین گواه قدمت و تمدن نهاوند است

فرماندار نهاوند نیز در ادامه این همایش گفت: شهرستان نهاوند سرزمین چهار فصلی است که در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف و در گردشگری تاریخی، گردشگری مذهبی و گردشگری طبیعی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

مراد ناصری اظهار داشت: تپه باستانی گیان بهترین شاهد و گواه برای قدمت و تمدن این منطقه است و اشیای کشف شده در این تپه باستانی هفت هزار سال تاریخ را در خودش ثبت کرده است.

وی تصریح کرد: همچنین نهاوند سرزمین سراب‌ها و چشمه‌های جوشان با زیبایی وصف ناپذیری است که همه این ظرفیت‌های مهم باید معرفی شناخته شوند.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.