پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۷:۳۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

احداث شهرک پزشکان ترافیک محدوده مرکزی شهر همدان را کاهش می دهد

به گزارش غرب ایران ، رئیس و اعضای کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان از مکان های پیشنهادی برای احداث شهرک پزشکان بازدید کرده و موارد را مورد بررسی قرار دادند.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورا در این بازدید اظهار کرد: همدان نیازمند احداث شهرک پزشکان بوده و این موضوع در بین اولویت های سرمایه گذاری پروژه‌های شهری قرار گرفته است.

مریم روانبخش با اشاره به موقعیت جغرافیایی همدان در غرب کشور گفت: همدان در بحث گردشگری سلامت ظرفیت بالقوه ای دارد و که می تواند با ایجاد شهرک پژشکان در غرب کشور مطرح باشد.

تبدیل همدان به عنوان قطب پزشکی کشور

روانبخش اضافه کرد: با توجه به اینکه از شهرها و روستاهای همجوار شهر و استان برای درمان مراجعات زیادی به همدان صورت می پذیرد بر این اساس ایجاد شهرک پزشکان با تمامی امکانات و تجهیزات لازم گردشگری سلامت در رینگ سوم و تبدیل همدان به عنوان قطب پزشکی کشور در دستور کار کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورا است.

وی به ایجاد پیاده راه بوعلی اشاره کرد و یادآور شد: پیاده راه بوعلی یکی از مسیرهای زیبایی است که باید مورد استفاده گردشگران باشد اما متاسفانه به دلیل وجود مطب پزشکان بیشتر بیماران در این مسیرتردد دارند که این موضوع مورد اعتراض و نارضایتی شهروندان شده است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در این خصوص اضافه کرد: بر این اساس انتقال مطب پزشکان به مکانی مناسب ضروری بوده و شهرک پزشکان ظرفیت خوبی برای تمرکز پزشکان و خدمات دهی آسان به بیماران در یک مکان است.

روانبخش افزود: پراکندگی مطب پزشکان و استقرار آنها در مکانهای پرتردد منجر به ترافیک های سنگین و اتلاف وقت زیاد مراجعین شده و احداث شهرک پزشکان می تواند در ساماندهی این وضعیت الگویی برای دیگر پروژه های عمرانی باشد.

ضرورت هوشمندسازی و ارتقا کیفیت زندگی شهری

وی در ادامه ضرورت هوشمندسازی و ارتقا کیفیت زندگی شهری اشاره کرد و افزود: شهرک پزشکان می تواند به صورت هوشمند احداث شده و شاخصه های شهر هوشمند را داشته باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به ترافیک سطح شهر و ایجاد گره های ترافیکی و نبود پارکینگ های عمومی خودرو، شهرداری باید در این زمینه طرح هایی را اجرا کند که شهرک پزشکان یکی از این موارد است.

سخنگو و رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل وترافیک شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه احداث شهرک پزشکان عزم جدی مسئولان مربوطه و مجموعه شهرداری را می طلبد، افزود: در شهرک پزشکان تمامی امکانات و تجهیزات پزشکان در یک مکان در دسترس قرار خواهد گرفت.

شهرک پزشکان از سردرگمی و تردد بیشتر بیماران در سطح شهر می کاهد

کامران گردان با اشاره به اینکه شهرک پزشکان مورد استقبال پزشکان و مردم قرار می گیرد، افزود: این شهرک می تواند آدرس مشخصی برای درمان بیماران باشد و از سردرگمی و تردد بیشتر بیماران در سطح شهر بکاهد.

گردان با بیان اینکه احداث شهرک پزشکان ضرورتی است که اجرای آن اقدامی ماندگار برای شهر و استان همدان خواهد بود، اضافه کرد: این طرح در جذب توریست و گردشگر سلامت هم بسیار تاثیر گذار است و می تواند درآمدی پایدار برای مدیریت شهری به دنبال داشته باشد.

سید مسعود عسگریان رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و اداری شورای شهرهمدان نیز ضمن تاکید بر اجرای طرح شهرک پزشکان، گفت: باید در راستای جانمایی مناسب، نقاط قوت و ضعف پروژه مورد ارزیابی قرار گیرد.

گفتنی است پس از بازدید و بررسی مکانهای معرفی شده مقرر شد کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با همکاری مدیران املاک شهرداری منطقه ۳ و ۴ نسبت به دعوت از مالکین در خصوص شناسایی املاک و محدود طرح پیگیری های لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.