تاریخ انتشار :پنجشنبه 10 می 18.::. ساعت : 12:54 ب.ظ
فاقددیدگاه

حساسیت‌های فصلی در همدان بیشتر از دیگر استان‌ها است

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی تحقیقاتی که انجام شده میزان آسم، آلرژی و حساسیت‌های فصلی در همدان بیشتر از دیگر استان‌ها است.

به گزارش غرب ایران، سعید بشیریان در کنگره ملی نانوفناوری دانشگاه علوم پزشکی همدان، اظهار کرد: برای یافتن علت این موضوع کارگروهی متشکل از متخصصان مختلف در 12 رشته از دانشگاه‌های علوم پزشکی، صنعتی شریف و بوعلی‌سینا دعوت کرده‌ایم تا هر یک از دیدگاه خود موضوع را بررسی کنند و از آنجایی‌که این پروژه بسیار مهم و جدی است، برای آن 5 تا 10 سال زمان نیاز داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه نخستین کنگره ملی نانوفناوری در علوم سلامت از 19 تا 20 اردیبهشت‌ماه در راستای آشنایی عموم جامعه با این فناوری و یادآوری اهمیت آن برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: نانوفناوری موضوعی بسیار مهم و جدی در تمام علوم از جمله علوم پزشکی است، نانو فناوری یک رشته جدید نبوده بلکه یک رویکرد جدیدی در تمام رشته‌ها است که اگر از آن بهره نبرند، شکست خواهند خورد.

بشیریان با تأکید بر اینکه نانوفناوری قسمتی از آینده نبوده بلکه تمام بشریت است ودر آینده کل بشریت به نانو فناوری گره می‌خورد، یادآور شد: این فناوری اثرات چشمگیری در زندگی بشریت خواهد داشت، همانطور که پیش‌بینی شده است تحول شگرفی در بحث نانو از سال 2025 آغاز شده و تا سال 2054 تمام قسمت‌های جامعه را در برخواهد گرفت.

تشخیص آخرین وضعیت ژنتیکی افراد از طریق موبایل در سال 2045

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: همانطور که گفته شده در سال 2045 افراد حتی بدون مراجعه به پزشک می‌توانند از طریق موبایل آخرین وضعیت ژنتیکی خود را تشخیص داده و از اتفاقاتی که در سطح سلول‌هایشان رخ می‌دهد، آگاهی یابد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه محیط زیست استفاده بسیاری از نانو فناوری شده و در آینده شدت خواهد یافت، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این فناوری لازم است که جامعه از آن آگاهی یافته و به سمت و سوی او حرکت کنند.

بشیریان با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی در راستای نانوفناوری عملکرد قابل‌توجهی داشته، یادآور شد: 120 طرح تحقیقاتی و 170 مقالع در این زمینه چاپ شده است.

انتهای پیام/ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.