پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۵۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

احداث نخستین نیروگاه بادی کشور در اسدآباد همدان

نخستین نیروگاه بادی کشور در اسدآباد احداث می‌شود
به گزارش غرب ایران:کریم حمیدوندز در قرارگاه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اولین نیروگاه بادی کشور در گردنه اسدآباد در زمینی به مساحت ۲٫۵ هکتار توسط بخش خصوصی در دست احداث بوده که تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی میزان اعتبار این پروژه را ۴ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بر‌اساس پیش بینی ها ظرف ۶ ماه آینده در آبان ماه این پروژه به شبکه اتصال و افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

حمیدوند خاطر نشان کرد: این نیروگاه ۱۰ مگاوات از باد رایگان را تبدیل به انرژی کرده و هر مگاوات ۱۳۰ میلیون تومان دارای درآمدزایی خواهد بود.

وی در ادامه بابیان اینکه راه آهن یکی از زیرساخت های اقتصاد مقاومتی بوده و در کاهش تصادفات و فرسوده شدن ناوگان از نقش موثری برخوردار است و فرصتی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل است، افزود : در حال حاضر مجوز احداث راه آهن برای شهرستان اسدآباد از طریق راه آنتنی گرفته شده و در بودجه سال جاری دارای اعتبار ملی خواهد بود،که نیاز است دستگاه برای مکان یابی ایستگاه ها همکاری لازم را داشته باشند.

وی گفت:باید با استفاده ازطرح های نوین که افراد باسواد و مغزهای متفکر و نخبه ارائه می دهند برای اجرا به دنبال جذب و شناسایی سرمایه گذاران رفت و منتظر آمدن سرمایه گذار نماند .

حمیدوند با بیان اینکه امروز شهرستان اسدآباد به عنوان پایتخت تریلرها در کشور مطرح بوده و دارای بیش از ۵ هزار تریلر و ماشین سنگین است،گفت:این امر برای شهرستان یک فرصت بوده و با انجام تمام کارهای جانبی آنان در شهرستان می توان اشتغال پایدار را برای مردم منطقه فراهم نمود.

فرماندار اسداباد گفت:جذب سرمایه گذار در راستای تبدیل لاستیک های فرسوده این شهرستان به بنزین با توجه به وجود آمار بالای ماشین های سنگین می تواند یکی از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در راستای اقتصاد مقاومتی باشد که نسبت به عملیاتی شدن آن اقدام کرد.

وی در ادامه با اشاره به اصل ۴۴ واگذاری پروژه دولتی نیمه تمام به بخش خصوصی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۴ هزار پروژه نیمه کاره در بخش دولتی کشور وجود دارد،که در واگذاری این پروژه ها به بخش خصوصی استان همدان پیشرو بوده است.

فرماندار با بیان اینکه واگذاری پروژه‌های دولتی نیمه کاره به بخش خصوصی از فرسودگی پروژه ها جلوگیری خواهد کرد،افزود:در سال پیش رو پروژه های نیمه کاره ای که کمتر از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی باشند در این شهرستان نیزبه بخش خصوصی واگذار می شود و باید ادارات و دستگاه های ذی ربط پروژه نسبت به این امر اقدام کرده و برنامه داشته باشند.

وی گفت:در پروژه های بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دستورالعمل ابلاغی برای تکمیل طرح می توان برای اعتبارات اقدام کرد.

حمیدوند با اشاره به پروژه های نیمه تمام استخر شنای آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان ،تصریح کرد:با پیگیری های نماینده شهرستان منبع اعتباری خوبی به این طرح ها اختصاص یافته که به زودی در هفته دولت سال جاری این پروژه ها سرانجام پس از چندین سال افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.