پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۳۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

انیمیشن مشاهیر همدان تولید شود

استاندار همدان گفت: هنرمندان نسبت به ساخت انیمیشن ۱۰ تن از مشاهیر و مفاخر این استان و نمایش آن در بعد ملی اقدام کنند.
استاندار: انیمیشن مشاهیر همدان تولید شود
به گزارش غرب ایران، محمدناصر نیکبخت در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران در همدان، افزود: هزینه ساخت ۱۰ فیلم انیمیشن از مشاهیر همدان توسط استانداری و با مشارکت صدا و سیما تامین می شود.
وی اضافه کرد: همدان مهد پرورش علما و مفاخر بزرگی بوده است که می توان فیلم انیمیشن تلویزیونی و سینمایی برای آنها تولید کرد تا برای جوانان قابل استفاده باشد.
استاندار همدان یادآوری کرد: دیار تاریخی همدان ۵۰۰ سال پایتخت امپراطوری بزرگ ایران بود و مشاهیر بزرگی در آن زندگی کرده اند.
نیکبخت اضافه کرد: بر این اساس تالیف دانشنامه ۱۲۰ جلدی برای شناساندن مفاخر در دست تدوین است که ۵۰ جلد آن آماده شده است.
وی افزود: انیمیشن هنری برای ترویج صلح و خلاقیت و بزرگانی است که برای این سرزمین خدمت کردند؛ بنابراین باید از این فرصت بهره گرفت.

** حیف است صدا و سیما در ظرف یک جناح بگنجد
استاندار همدان گفت: صدا و سیما در ایجاد امید، نشاط و سرزندگی مردم می تواند موثر واقع شود بنابراین قرار دادن این سازمان در ظرف کوچک یک جناح حیف است.
نیکبخت تاکید کرد: این سازمان به قدری می تواند امیدآفرین باشد که تنها در بطن انقلاب و نظام جا بگیرد و صدا و سیما به فرموده امام راحل دانشگاه و آموزنده باشد.
وی با بیان اینکه صدا و سیما در امیدوار کردن مردم نقش اساسی دارد، گفت: با توجه به قرار گرفتن در چهلمین سال پیروزی انقلاب از صدا و سیما می خواهیم خدمات انقلاب و نظام را منعکس کند.
وی ادامه داد: مطالبات این استان، پایداری دبیرخانه دائمی جشنواره در همدان و ایجاد دانشکده پویانمایی در این استان است.
بالاترین مقام اجرایی استان همدان، حمایت مسئولان ملی سازمان صدا و سیما برای تکمیل ساختمان صدا و سیما مرکز همدان را خواستار شد.
نیکبخت گفت: مهمترین اولویت مسئولان این استان توسعه گردشگری است و برای دستیابی به این هدف نیازمند حمایت صدا و سیما هستیم.
وی اضافه کرد: همدان امسال میزبان پایتخت گردشگری آسیا با حضور نمایندگان ۴۰ کشور و مجمع و اجلاس گردشگری جهان با حضور نمایندگان ۱۸۰ کشور است.
وی اضافه کرد: حضور این کشورها در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین موجب توسعه و تقویت گردشگری کشور می شود بنابراین برای تبلیغ برنامه های این ۲ رویداد باید نگاه ملی داشت چراکه این رویدادها مختص همدان نیست بلکه افتخاری است که نصیب ایران شده است.
استاندار همدان بیان کرد: تاریخ این دیار، مردمانی با پیشینه فرهنگی، وجود یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی، آب و هوای مناسب و مسیر دسترسی موجب انتخاب این استان برای میزبانی این دو رویداد بین المللی شده است.
نیکبخت با عنوان اینکه استانی به شایستگی همدان در خاورمیانه وجود ندارد، گفت: برای تبلیغ این دو رویداد بین المللی از رئیس سازمان صدا و سیما درخواست می شود برنامه های خاص در ماه های باقی مانده سال جاری میلادی در صدا و سیمای مراکز استان ها برای همدان پیش بینی شود.
وی اضافه کرد: امید می رود با تعامل صدا و سیما در معرفی استان همدان، بتوان این دو رویداد را با آبرومندی هر چه بیشتر در شبکه های ملی و فرامرزی منعکس کنیم.

انتهای پیام /م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.