پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۳ اردیبهشت ۹۷.::. ساعت : ۲:۴۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

۱۶.۵ میلیون دلار صنایع‌دستی از همدان صادر شد

معاون صنایع‌دستی استان همدان با بیان اینکه سال گذشته ۱۶.۵ میلیون دلار صنایع‌دستی از استان صادر شد، افزود: این میزان صادرات در مقایسه با سال ۹۵ حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است.
| ۱۶٫۵ میلیون دلار صنایع‌دستی از همدان صادر شد
به گزارش غرب ایران:علیرضا قاسمی با اشاره به اینکه اقدامات خوب و مثبتی در حوزه صنایع‌دستی انجام شده است، اظهار داشت: اکنون ما در هلند صاحب یک نمایشگاه دائمی سفال هستیم که این نمایشگاه به کمک سازمان میراث فرهنگی و اداره کل صادرات تهران راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه عادل بشیری صادرکننده نمونه کشوری از شهر لالجین با شخص متولی نمایشگاه هلند که ایرانی است، ارتباط دارد، افزود: در این نمایشگاه بخشی برای فروش سفال و چرم همدان اختصاص داده شده است.

قاسمی با تأکید بر اینکه صادرکنندگان صنایع‌دستی استان در نمایشگاه کشورهایی نظیر روم، فلرانس و غیره برای عرضه صنایع تولیدی خود حضور پیدا کرده‌اند، تصریح کرد: حضور صادرکنندگان در این نمایشگاه‌ها با هزینه خودشان بوده و کمک ما تنها در حوزه راهنمایی و حمایت‌های معنوی و هماهنگی‌های بیشتر بوده است.

معاون صنایع‌دستی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به اینکه مقداری از فروش صادرات صنایع‌دستی استان به ویژه سفال به صورت کالاهای تزئینی سمت و سو پیدا کرده است، بیان کرد: با فروش سفال‌های تزئینی ارزش افزوده بیشتری را به دست می‌آوریم.

صادرات ۱۶٫۵ میلیون دلاری صنایع دستی همدان/رشد ۳۰ درصدی صادرات صنایع دستی همدان

قاسمی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۶٫۵ میلیون دلار صنایع‌دستی از استان همدان صادر شده است، تأکید کرد: این میزان صادرات در مقایسه با سال ۹۵ حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی ابراز کرد: پیش‌بینی می‌شود که این میزان افزایش صادرات می‌تواند به دلایل تبلیغات متعدد و حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان در نمایشگاه کشورهای دیگر باشد.

معاون صنایع‌دستی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان اظهار داشت: حدود چهار سال است که عادل بشیری از شهر لالجین به عنوان صادرکننده نمونه کشوری انتخاب می‌شود و صادرات ایشان در حوزه صنایع‌دستی به ویژه سفال حرف اول را می‌زند.

قاسمی با تأکید بر اینکه عادل بشیری عنوان صادرکننده نمونه کشوری و استانی را دارد، بیان کرد: بشیری سالانه مقدار قابل توجهی از سفال لالجین را به کشورهای اروپایی نظیر هلند، ایتالیا و غیره صادر می‌کند.

سفال، چرم و مصنوعات چوبی بیشترین صنایع‌دستی صادراتی استان همدان

معاون صنایع‌دستی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان بیان کرد: علاوه بر سفال، چرم و مصنوعات چوبی بیشترین آمار صادرات صنایع‌دستی استان را به خود اختصاص داده است.

قاسمی در مورد کشورهای مقصد صادرات صنایع‌دستی استان همدان عنوان کرد: کشورهای اروپایی، عراق، حوزه خلیج فارس و آذربایجان از کشورهای مقاصد صادرات صنایع‌دستی استان همدان است.

وی با اشاره به اینکه همواره ممکن است در ماه‌های آبان و آذر آمار صادرات کم باشد، تصریح کرد: اما اواخر سال میلادی که می‌شود کشورهای اروپایی خرید می‌کنند و بازار خوبی دارند و در آن زمان آمار صادرات صنایع‌دستی افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/خ

نظرات بسته شده است.