پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۹:۲۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

ارسال بیش از ۴ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره پویانمایی تلویزیونی ایران

مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان گفت: نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران از ۱۸ اردیبهشت‌ماه امسال به میزبانی همدان آغاز می‌شود و تا بیستم همین ماه ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش غرب ایران:مهدی دهقان‌نیری  اظهار کرد: با آغاز فراخوان ارسال آثار از ۵ ماه گذشته تا کنون هزار و ۱۱ عنوان برنامه در قالب بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ اثر در ۹ بخش کوتاه، بلند، سینمایی، دوبعدی، سه‌بعدی و … به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی با بیان اینکه آثار ارسال شده به دبیرخانه در دو مرحله داوری شده که در مرحله نخست ۲۵۰ اثر و در مرحله نهایی نیز ۱۱۰ اثر انتخاب می‌شوند، افزود: مرحله نهایی داوری آثار ارسال شده به دبیرخانه تا پایان فروردین‌ماه انجام می‌شود.

دهقان‌نیری با اشاره به اینکه در مراسم اختتامیه جشنواره از ۱۱۰ اثر برگزیده تقدیر و تجلیل می‌شود، یادآور شد: موضوع آثار آزاد است اما آثاری که در حوزه معرفی شخصیت پیامبر اکرم(ص)، دفاع مقدس و آسیب‌های اجتماعی باشد، جوایزی جداگانه دارند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های نخستین جشنواره ملی انیمیشن در دو کاخ برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در نظر داریم یک کاخ در دهکده گنجنامه ایجاد کنیم تا ضمن اجرای پنل‌های آموزشی و پخش برنامه‌های زنده از این مکان، در آینده با خرید زمین این مکان تبدیل به دهکده انیمیشن شود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان ادامه داد: دومین کاخ جشنواره محلی برای پخش انیمیشن‌ها در سینماهای سراسر استان و داوری آنها توسط خود مردم است تا در نهایت از انیمیشن برگزیده از نگاه مردم در مراسم اختتامیه نیز تجلیل به عمل آید.

وی در پاسخ به این پرسش که صداوسیما در رابطه با تحقق شعار امسال چه برنامه‌هایی در دست اجرا دارد؟ خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت صداوسیما در تبلیغات برنامه‌هایی برای حمایت از تولید ملی را پیش از اینها آغاز کرده که نمونه آن راه‌اندازی شبکه «ایران کالا» است که برای نهادینه کردن فرهنگ مصرف کالای ایرانی ایجاد شده است.

دهقان‌نیری در پایان گفت: همچنین در صداوسیمای واحد همدان در راستای حمایت از تولیدات ملی و برای معرفی کالاهای ایرانی طی سال برنامه‌های متنوعی داریم.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.