پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۱:۲۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

افزایش دو برابری تعداد صادرکنندگان از گمرک استان همدان

مدیرکل گمرک استان همدان از افزایش دو برابری تعداد صادرکنندگان از گمرک استان همدان خبر داد.

به گزارش غرب ایران ؛ خشوعی، مدیرکل گمرک استان همدان با اشاره به رشد شاخص‌های تسهیلی صادرات از گمرک استان همدان اظهار کرد: زمانی تعداد زیادی از صادرکنندگان استان همدان حاضر به انجام صادرات از گمرک همدان نبودند اما از سه سال گذشته تعداد صادرکنندگان از گمرک همدان روند رو به رشدی به خود گرفته است.

وی افزود: تعداد صادرکنندگان از همدان راضی‌کننده نبوده و این تعداد افراد باید افزایش داشته باشند تا بتوان رقم صادراتی از همدان را افزایش داد.

مدیرکل گمرک استان همدان درباره آمار صادرات سیمان از استان گفت: سال گذشته ۱۴ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۱۴۶ دلار سیمان به وزن ۴۲۶ هزار تن از گمرک استان به سایر کشورها صادر شده است.

وی با بیان اینکه سیمان با اختصاص ۱۰ درصد از صادرات کل استان همدان به خود در رتبه پنجم کالاهای صادراتی استان همدان قرار دارد، عنوان کرد: صادرات سیمان در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵، ۳۰ درصد کاهش داشته است.

خشوعی با اشاره به اینکه سیمان صادراتی از گمرک استان همدان ۸۴ درصد از وزن کالاهای صادراتی استان همدان را به خود اختصاص داده است، افزود: سیمان استان به کشورهای کویت، سومالی و عراق صادر شده است.

وی بیان کرد: عمده صادرات استان همدان به کشور عراق انجام می‌شود اما ایجاد کارخانه‌های تولید سیمان در کشور عراق و استان‌های مرزی سبب شده است تا صادرات سیمان استان همدان به کشور عراق کاهش یابد.

مدیرکل گمرک استان همدان با اشاره به مشکلات صادرات از گمرک همدان تصریح کرد: یکی از مشکلات صادرات در استان همدان گواهی مبدأ است و همچنین اداره استاندارد براساس شرح وظایف دقت بیشتری می‌کند که نارضایتی صادرکنندگان را به دنبال نداشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه صادرات در گمرک استان و سایر سازمان‌های همجوار هیچ مانعی نداریم، ادامه داد: ترخیص کالای صادراتی در گمرک همدان یک ساعته و واردات حداکثر در ظرف سه روز انجام می‌شود.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.