پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۵ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۱:۴۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

دانشکده فناوری های نوین مرحوم فرشچیان در همدان آماده بهره برداری شد

 رئیس دانشگاه صنعتی همدان گفت: دانشکده فناوری های نوین مرحوم محمدعلی فرشچیان در همدان آماده بهره برداری شد و به زودی فعالیت خود را آغاز می کند.

به گزارش غرب ایران: محمد نیلی  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قرارداد ساخت دانشکده فناوری نوین در سال ۱۳۹۰ منعقد شد و این طرح عمرانی تا سال ۹۳، ۳۵ تا ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و جزو طرح های نیمه فعال کشور بود.
وی با اشاره به اینکه از سال ۹۳ هدف اصلی دانشگاه صنعتی همدان راه اندازی این طرح بود، بیان کرد: برای ساخت دانشکده فناوری های نوین نقشه ها، برق، سازه و سایر نیازها مورد بازنگری و اصلاح قرار گرفت و برای ادامه روند ساخت این پروژه، دانشگاه صنعتی همدان پنج ماه با بنیاد فرشچیان مذاکره کرد.
وی با بیان اینکه بنیاد فرشچیان بیش از ۳۵ میلیارد ریال برای ساخت این دانشکده کمک غیر نقدی به دانشگاه صنعتی داشته است گفت: هم اکنون برای افتتاح و ساخت دانشکده فناوری های نوین محمد علی فرشچیان از سوی دانشگاه و دولت ۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی خاطرنشان کرد: دانشکده فناوری های نوین محمد علی فرشچیان در ۶ طبقه با ۱۵ آزمایشگاه، ۱۶ کلاس درس و یک سالن آمفی تئاتر به عنوان ساختمان و برج پژوهشی به زودی با حضور خانواده بزرگوار مرحوم فرشچیان و مسئولان کشوری و استانی به بهره برداری می رسد.
دانشگاه صنعتی همدان از ۱۱ سال قبل فعالیت خود را آغاز کرده است.
دانشگاه صنعتی همدان با داشتن رشته های مهندسی شیمی، معدن، رباتیک، برق، مواد و کامپیوتر با گرایش های مختلف یک هزار و ۷۸۴ دانشجو دارد که ۱۲۷ دانشجو در رشته تکمیلی هستند.

انتهای پیام /خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.