پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۶:۰۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

چهارمین همایش روز مهندس برگزار می‌شود

به مناسبت پنجم اسفند که روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی است و با عنوان روز مهندس نامگذاری شده، مراسمی با عنوان « مهندس پیشران اقتصاد دانش بنیان » به میزبانی دانشگاه صنعتی همدان برگزار می‌شود.

به گزارش غرب ایران: چهارمین مراسم گرامیداشت روز مهندس در ششم اسفندماه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ در دانشگاه صنعتی همدان برگزار می‌شود.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی همزمان با این مراسم از دیگر برنامه‌های این مناسبت است که در آن شرکت‌کنندگان آموزش‌های فراگرفته شده تئوری را در لابه‌لای برنامه‌های پیش‌بینی شده، به صورت عملی انجام می‌دهند.

این همایش در دو نوبت صبح و عصرهمراه با برگزاری کارگاه های آموزشی  با هدف آشنایی  بیشتر دانشجویان با صنایع برگزار می شود. کارگاه‌های این همایش در ۱۷ رشته مختلف و توسط نمایندگان صنایع و شرکت ها پیش بینی شده است.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان اظهار داشت: دانش‌افزایی تئوری و عملی افراد شرکت‌کننده از دیگر اهدافی است که در برگزاری این گردهمایی دنبال می‌شود ضمن اینکه  از مقامات لشگری و کشوری برای سخنرانی در این همایش دعوت شده و مهمترین میهمان این برنامه دکتر سیف مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

محمود نیلی گفت: انتظار می‌رود در روز ملی مهندسی، با یادآوری تعهد و مسئولیتی که این افراد در قبال مردم ایران دارند با همدلی و مودت و به‌کارگیری کلیه ظرفیت‌های مهندسی و با تکیه بر اخلاق حرفه‌ای، در جهت پیشرفت و آبادانی ایران عزیز بیش از همیشه کوشا بوده و سهم خود را در سند چشم‌انداز توسعه پایدار کشور به خوبی ایفا کنند.

وی با بیان اینکه مهندسان بسیجی ایران اسلامی در تاریخ دفاع مقدس مهندسی دفاعی را به نمایش گذاشتند و کارهای ناممکن را ممکن شمردند، تصریح کرد: هم‌اکنون نیز با وجود تحریم‌های فراوان اما کشور ما به بسیاری از کشورهای جهان خدمات نظام مهندسی صادر می‌کند که در نوع خود بی‌نظیر است.

انتهای پیام/ خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.