پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۶:۰۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

کتاب دوبیتی‌های “بابا طاهر” رونمایی می‌شود

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد همدان با یبان اینکه کتاب دوبیتی‌های باباطاهر در همدان رونمایی می‌شود گفت: ارشاد همدان از دو رویداد بزرگ ۲۰۱۸ همدان برای معرفی مفاخر همدان بهره می‌گیرد.

به گزارش غرب ایران:مجید فروتن  گفت: امسال به عنوان سال «بابا طاهر» در همدان نامگذاری شده است که برای برگزاری این دوره از جشنواره باید تلاش و همت مضاعف داشته باشیم.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد همدان افزود: به مناسبت برگزاری همایش ملی «هزاره باباطاهر»، این اداره کل با همکاری دانشگاه بوعلی سینا و انجمن‌های ادبی، هفته فرهنگی باباطاهر را در همدان برگزار می‌کند.

فروتن تصریح کرد: برگزاری هفته فرهنگی  و همایش هزاره باباطاهر زمینه‌ای را فراهم کرده تا علاوه بر معرفی این شاعر نامی، مجالی باشد تا بخشی از اندیشه و تاریخ این سرزمین به نمایش گذاشته شود.

وی بیان کرد: برنامه‌های این هفته از جمعه ٤ اسفندماه با ادای احترام به مقام شامخ باباطاهر آغاز می‌شود و برپایی نمایشگاه خوشنویسی دوبیتی‌های باباطاهر، رونمایی از کتاب دوبیتی‌های باباطاهر، برگزاری مراسم عصر شعر و مراسم سوته دلان الوند از جمله برنامه‌های این هفته است.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد همدان همچنین عنوان کرد: همدان در سال ٢� ١٨ میزبان برگزاری دو رویداد مهم جهانی در حوزه گردشگری است و مفاخر استان از بهترین الگوهای معرفی همدان در سال ٢� ١٨ هستند.

وی با بیان اینکه همدان در سال ٢� ١٨ به عنوان پایتخت کشورهای آسیایی انتخاب شده است و اجلاس آن تیرماه سال آینده برگزار می‌شود، افزود: علاوه بر این همدان در آبان ماه ٩٧ هم میزبان رویداد بزرگ اجلاس گردشگری جهانی با حضور ١٨� کشور است.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: قصد داریم از این فرصت برای معرفی مفاخر و بزرگان این سرزمین کهن استفاده مناسب داشته باشیم، برگزاری هفته فرهنگی باباطاهر را از جمله این برنامه‌ها برشمرد.

انتهای پیام/ خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.