پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۵:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

کتاب “یاداشت‌های سعید” و نرم‌افزار”سرباز خاکی ولایت” رونمایی شد

مراسم بزرگداشت شهید شاخص سال استان همدان، سردار شهید سعید قهاری سعید همراه با رونمایی از کتاب‌های “آخرین مأموریت و یاداشت‌های سعید” و نرم‌افزار”سرباز خاکی ولایت” برگزار شد

به گزارش غرب ایران: مراسم بزرگداشت شهید شاخص سال استان همدان سردار شهید سعید قهاری سعید در حسینیه امام(ره) همدان برگزار شد.

سرلشگر مصطفی ایزدی فرمانده قرارگاه سایبری قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا(ص)، سردار محمدحسین رجبی فرمانده سپاه استان کردستان، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان، هم‌رزمان شهید قهاری سعید و پیش‌مرگان کرد میهمانان این مراسم بودند.

در مراسم بزرگداشت سردار شهید قهاری سعید نماینده ولی‌فقیه در استان همدان، استاندار همدان، فرمانده سپاه انصارالحسین استان، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اعضای شورای اسلامی شهر همدان، روحانیت و قشر عظیمی از مردم حضور داشتند.

رونمایی از کتاب‌های” آخرین مأموریت و یاداشت‌های سعید” و نرم‌افزار” سرباز خاکی ولایت” همزمان با برگزاری مراسم بزرگداشت شهید شاخص سال استان همدان، سردار شهید سعید قهاری سعید انجام شد.

کتاب یادداشت‌های سعید به قلم یکی از نویسندگان دهه هفتاد تألیف و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است و کتاب آخرین مأموریت نیز توسط سرهنگ باقری از پاسداران سپاه عاشورا آذربایجان شرقی نوشته شده است.

در مراسم بزرگداشت شهید شاخص سال استان همدان سردار شهید سعید قهاری سعید از همسر و فرزند این شهید بزرگوار تجلیل شد.

فرمانده قرارگاه سایبری قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا(ص) با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که بزرگداشت شهیدان بزرگداشت ارزش‌های متعالی است، اظهار داشت: شهدا ارزشمندترین سرمایه وجودی خود را تقدیم کردند و ما نیز برای اینکه زندگیمان ارزشمند باشد باید رهروی آن‌هایی باشیم که دارای نفس مطمئنه بودند.

وی با بیان اینکه امام(ره) فرمودند این انقلاب ارزش‌ها است، افزود: خوشا به حال آن‌ها که محتوای این انقلاب را دریافت کردند و توانستند به مقامات بالا برسند و در تلاش خودشان دارای نفس مطمئنه شدند.

سرلشگر ایزدی انسان‌های انقلابی پرورش‌یافتگان مکتب امام و روحانیت بودند، گفت: پیرو مکتب امام انسان‌های شدند که قبل از شهادت خودشان می‌دانستند که چه زمانی شهادت می‌رسند.

وی با بیان اینکه شهدا کسانی بودند که همه حرکتشان برای خداوند سبحان بود، اظهار داشت: پیامبر اکرم حضرت محمد(ص) وقتی رزمندگان از صحنه جهاد می‌آمدند فرمودند ما هم جهاد افضل داریم هم جهاد اکبر و هم جهاد کبیر.

فرمانده قرارگاه سایبری قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا(ص) با بیان اینکه انقلاب اسلامی انسان‌ها را درصحنه‌های مختلف می‌سازد گفت: در برنامه‌های تکریم شهیدان باید توجه کنیم بزرگداشت آن‌ها تداوم بخشی راه آن‌ها باشد.

سرلشگر ایزدی با اشاره به مجاهدت‌های رزمندگان و مردم شهیدپرور همدان گفت: این استان و مردمان آن واقعاً کسانی هستند که نشان دادند درصحنه‌های مختلف چگونه حضور داشتند و مردم این استان با توجه به این شهیدان، رزمندگان و سرداران بزرگی همچون شهید قهاری سعید، حاج حسین همدانی، شهید حسن ترک، شهید ابراهیمی، شهید علی چیت‌سازیان، شهید علی خوش لفظ، شهید شوهانی که تقدیم انقلاب اسلامی کردند دین خود را ادا کردند.

وی با بیان اینکه در کردستان مردم همدان نقش مهمی داشتند و شهیدان زیادی تقدیم کردند افزود: رزمندگان این استان نقش کلیدی در کرمانشاه داشتند نظیر سردار شهید قهاری سعید که در منطقه کردستان بسیار الهی و ارزشی عمل کردند.

فرمانده قرارگاه سایبری قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا(ص) با تأکید بر اینکه سرداران استان همدان نظیر شهید قهاری سعید در منطقه کردستان بسیار الهی و ارزشی عمل کردند، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران باید زندگی شهدایی همچون شهید خوش لفظ را به دنیا ارائه دهد، این شهید یک رزمنده بسیجی همدانی بود که در آتش عشق به شهادت می‌سوخت و کارنامه او در واقع کارنامه سردار شهید سعید قهاری سعید است.

انتخاب شهید قهاری سعید به عنوان شهید شاخص با هدف معرفی شخصیت ایشان بود

فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان با بیان اینکه شهید قهاری سعید سال‌های سال برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی در استان‌های مختلفی در کشور انجام وظیفه کردند، اظهار داشت: در سال‌های آغازین تشکیل سپاه شهید قهاری با حضور خود در استان مسئولیت سپاه اسدآباد، نهاوند و در سپاه استان نیز مسئولیت داشتند.

وی با تأکید بر اینکه شهید قهاری سعید با هجرت به استان‌های دیگر نیز انجام‌وظیفه می‌کردند، گفت: شهید قهاری سعید در استان‌های نیز کردستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و غربی، تهران، شیراز و یزد حضوری پررنگ و نقش‌آفرین داشتند.

سردار مظاهر مجیدی با اشاره به اینکه رفتار و کردار شهید قهاری سعید همواره به عنوان الگو بود، ابراز کرد: در استان‌های مختلف هنوز بعد از گذشت سال‌ها از شهادت ایشان همه به نیکی از شهید سعید قهاری سعید یاد می‌کنند.

وی با بیان اینکه شهید قهاری امسال به عنوان شهید شاخص استان همدان انتخاب و معرفی شد، بیان کرد: در استان همدان به دلیل اینکه شهید قهاری سعید کمتر حضور داشتند شاید نتوانستیم تکلیف خودمان در راستای معرفی این چهره بزرگ به نسل جوان را به خوبی انجام دهیم که در این راستا ایشان را به عنوان شهید شاخص سال معرفی کردیم.

کتاب یادداشت‌های سعید با جمع‌آوری بیش از ۳۰ یادداشت شهید قهاری سعید گردآوری و تألیف شده است

مألف کتاب یادداشت‌های سعید در این مراسم اظهار داشت: در سال ۹۰ به ما خبر دادند که بیش از ۳۰ عنوان دست‌نوشته شهید در اختیار داریم که می‌شود از این دست نوشته‌ها استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه با نگاهی بر این یادداشت‌ها این یادداشت را تألیف و به کتاب یادداشت‌های سعید تبدیل کردیم، افزود: کل این کتاب به زبان خود شهید و گویی این شهید مقدمه‌ای نیز برای چاپ این کتاب برای ما به جا گذاشته است.

محمد رسول رستمی با بیان اینکه در این کتاب کمترین دخل و تصرف به دست‌نوشته‌های شهید انجام شده است، عنوان کرد: تنها قسمت‌هایی از یادداشت‌های که جنبه امنیتی یادداشت و یا افرادی نام‌برده شده بودند حذف شد.

وی با تأکید بر اینکه در کتاب یادداشت‌های سعید چهره واقعی شهید قهاری سعید در ابعاد مختلف معرفی شده است، ابراز کرد: شخصیت نظامی شهید قهاری سعید هرچند در زندگی ایشان تأثیر داشت اما در برخوردهای ایشان با خانواده، اقوام و اطرافیان ایشان مؤثر نبود.

 سردار شهید سعید قهاری سعید در سمت فرماندهی لشکر ۳ نیروی مخصوص حمزه سید الشهدا بود که در چهارم اسفند سال ۸۵ در ارتفاعات “جهنم دره” ارومیه در جریان درگیری با اشرار و گروهک تروریستی پژاک به درجه رفیع شهادت رسید.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.