پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

دانشکده فناوری‌های نوین ‌فرشچیان در همدان افتتاح می‌شود‌

رئیس دانشگاه صنعتی همدان از افتتاح دانشکده فناوریهای نوین مرحوم محمدعلی فرشچیان در همدان خبر داد.

به گزارش غرب ایران:محمود نیلی  با اشاره به پروژه دانشکده فناوریهای نوین مرحوم محمدعلی فرشچیان در دانشگاه صنعتی همدان اظهار داشت: دو مشخصه مهم این پروژه دستاوردهای مهم آن و دوم سرعت اجرا و بهره‌وری است.

نیلی اعلام کرد: این پروژه آماده افتتاح است و بخشی از تجهیزات آن نیز آماده شده و بخشی نیز سفارش داده شده ‌ضمن اینکه بنیاد مرحوم فرشچیان در مجموع ۳٫۵ میلیارد تومان در تأمین اجناس و مصالح برای ساخت دانشکده به ما کمک داشتند.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان عنوان کرد: با توجه به اینکه بنیاد فرشچیان برای مصالح و اجناس دیگر ارزش افزوده نمی‌دهند، اجناس آنها حدود ۵٫۸ میلیارد برآورد شده و در حال حاضر حدود ۷ میلیارد دانشگاه و دولت برای این پروژه هزینه داشته و ۳٫۵ میلیارد تومان نیز بنیاد هزینه کرده است و ۲۰۰ میلیون تومان نیز برای تجهیزات پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: این پروژه در ۶ طبقه و شامل ۱۲ آزمایشگاه و ۱۶ کلاس درسی و سالن آمفی تئاتر است و ساختمان تحت عنوان برج پژوهش افتتاح می‌شود ضمن اینکه در زیرزمین ۳ آزمایشگاه تحقیقاتی را مستقر می‌کنیم و یکی از آزمایشگاه‌ها ویژه مهندسی پزشکی تجهیز می‌شود.

نیلی بیان کرد: پروژه دانشکده فناوریهای نوین در ۲۵ دی‌ماه سال ۹۰ عقد قرارداد شد و در سال ۹۳ به میزان ۳۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که می‌توان گفت پروژه در آن زمان متوقف بود و از رده پروژه‌های نیمه فعال استان نیز خارج شده بود که در شهریور ماه سال ۹۳با بررسی‌هایی که انجام شد راه اندازی و ادامه آن به دغدغه دانشگاه تبدیل شد.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان با اشاره به اینکه متاسفانه بسیاری از تجهیزات در کانتینرها انبار شده بود افزود: با ایجاد سیستمی قوی شروع به بازسازی و احیای پروژه کردیم و پیمانکار به دلیل افزایش قیمت دلار از ادامه کار امتناع داشت و پروژه در شرایط بدی بود و نخستین اقدام ما اصلاح نقشه‌ها بود ودیگر امکان جذب بودجه و احیا وجود نداشت.

نیلی با بیان اینکه متوجه شدیم خانواده مرحوم فرشچیان به دنبال پروژه نیمه کاره ای بودند تا آن را حمایت کنند اعلام کرد: طرح پروژه را به آنها ارائه کردیم و حدود ۵ ماه در حال مذاکره بودیم و سوال مهم بنیاد فرشچیان از ما این بود که آیا این پروژه به درد جامعه می‌خورد یا خیر.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان گفت: مردم همدان با دانشگاه بیگانه هستند و فرهنگ حمایت از دانشگاه در همدان ضعیف است بر این اساس از بنیاد خواستیم تا حمایت خود را برای جااندازی این فرهنگ اعلام کنند و در ادامه بنیاد به میزان ۳٫۵ میلیارد تومان از پروژه حمایت کردند بر این اساس توافق‌نامه‌ای را با بنیاد امضا کردیم و جان تازه‌ای به سیستم ما وارد شد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر ۶۲۰۰ متر مربع به ۱۰ هزار متر مربع از پروژه اضافه کردیم و به ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی رساندیم و پروژه اکنون متری ۲٫۵ میلیون تومان هزینه دارد و آورده‌ای که این حرکت فرهنگی برای همدان داشت بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان بوده است.

نیلی با بیان اینکه کل تعدیل برای این پروژه ۲۵ درصد بود افزود: این در حالی که اکنون در شهر پروژه‌هایی با ۸۰ درصد تعدیل وجود دارد ضمن اینکه اگر این پروژه اجرا می‌شد ۱۰۰ نفر بیکار می‌شدند، هیچ بخش دولتی به آن کمک نمی‌کرد و حمایت بنیاد فرشچیان بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان آورده داشت.

انتهای پیام/ن

دیدگاه خود را به ما بگویید.