پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۰۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

صادرات ۴۸ میلیون دلاری محصولات کشاورزی از همدان

مدیرکل گمرک استان همدان گفت:صادرات محصولات کشاورزی به ۴۸ میلیون دلار رسیده است.

به گزارش غرب ایران: جمال خشوعی، مدیرکل گمرک همدان بیان کرد: محصولات کشاورزی از گمرک استان به سایر کشورها از ابتدای سال تا ۱۰ ماهه امسال ۴۸ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۵۴۴ دلار رسیده است.

وی با اشاره به اینکه همدان ۴۱ درصد از صادرات محصولات کشاورزی را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: محصولات کشاورزی به کشورهای عراق، روسیه، امارات، پاکستان، افغانستان و ترکمنستان صادر شده است.

مدیرکل گمرک همدان درباره وزن کالاهای صادراتی بخش کشاورزی استان نیز گفت: وزن کالاهای صادراتی بخش کشاورزی ۴۳ هزار و ۷۴۸ تن بوده که در برخی محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

خشوعی کشمش، لبنیات و سیب زمینی را از جمله کالاهای صادراتی بخش کشاورزی همدان برشمرد و گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۲۷ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۴۹۰ دلار کشمش از استان به سایر کشورها صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه کشمش ۲۴ درصد از صادرات کل استان را به خود اختصاص داده است افزود: ۱۹ هزار تن به کشورهای عراق، روسیه و امارات متحده عربی صادر شده است.

مدیرکل گمرک همدان دومین کالای صادراتی بخش کشاورزی و سومین کالای صادراتی استان را لبنیات است واظهار داشت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه امسال ۱۴ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۱۵۰ دلار انواع محصول لبنی از استان همدان به سایر کشورها صادر شده است.

خشوعی با بیان اینکه سیب زمینی سومین کالای بخش کشاورزی و ششمین کالای صادراتی استان است، ادامه داد: در ۱۰ ماهه امسال ۶ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۹۰۴ دلار سیب زمینی از همدان به عراق، ترکمنستان و افغانستان صادر شده است.

انتهای پیام/ ن

دیدگاه خود را به ما بگویید.