پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :جمعه ۱۳ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۵۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

استاندار: شاخص های اقتصاد مقاومتی ۱۰۰ درصد در همدان محقق شد

استاندار همدان گفت: بسیاری از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی در این استان به صورت ۱۰۰ درصد و در مواردی ۱٫۵ تا سه برابر شاخص های تعیین شده، محقق شده است.

به گزارش غرب ایران:محمدناصر نیکبخت  در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان با تاکید بر واگذاری طرح ها به بخش خصوصی، افزود: بر اساس برنامه ریزی ها، تعداد طرح های قابل واگذاری استان به بخش خصوصی در سال های ۹۵ و ۹۶ در مجموع ۱۴۳ طرح بود اما تاکنون ۴۰۰ طرح واگذار شده است.
وی با بیان اینکه از ۲ هزار و ۳۰ طرح استان همدان ۱۰۳ طرح به عنوان طرح های اقتصاد مقاومتی معرفی شده است، افزود: سهمیه اشتغال استان همدان در سالجاری ۱۹ هزار و ۹۸۰ تن اعلام شد و این در حالی است که تاکنون برای ۱۶ هزار و ۲۰۰ تن اشتغال ایجاد شده است.
نیکبخت با اشاره به پرداخت تسهیلات رونق تولید، افزود: از مجموع ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید استان، چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تاکنون عقد قرارداد و پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه تعداد طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زا کم است، ادامه داد: باید ۲ برابر اعتبار موجود به بانک‌ها طرح معرفی شود تا دست بانک ها برای ارایه تسهیلات بازتر شود.
استاندار همدان با بیان اینکه بانک های خصوصی سرمایه های استان را در مرکز سرمایه گذاری می کنند، بیان کرد: ۱۴ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه بانک سینا تعهد پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی را هنوز عملیاتی نکرده است، افزود: این بانک باید تا آخر ماه جاری این تسهیلات را پرداخت کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان نیز در این نشست، گفت: پنج هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر در استان همدان پرداخت و یک هزار و ۷۳ طرح در سامانه کارا ثبت شده است.
سید احمد توصیفیان با اشاره به اینکه در ۱۰ ماهه امسال ۱۴ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال تسهیلات از منابع مختلف در استان همدان پرداخت شده است، گفت: از این میزان هشت هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال از محل منابع داخلی بانک ها و پنج هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات اشتغال‌زا پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه ۳۷ درصد از تسهیلات پرداختی استان در حوزه صنعت و ۳۴٫۵ درصد در بخش کشاورزی است، یادآوری کرد: ۲۸٫۵ درصد از تسهیلات استان در حوزه خدمات پرداخت شده است که بیشترین پرداختی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است.

انتهای پیام /ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.