۲۷۰ پایگاه برای اوقات فراغت دانش آموزان همدان
۲۷۰ پایگاه برای اوقات فراغت دانش آموزان همدان

 مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: امسال ۲۷۰ پایگاه برای اوقات فراغت دانش آموزان استان در قالب کلاس های ورزشی، فرهنگی، هنری، دینی، ادبی و علمی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان این استان تعیین شده است.

به گزارش غرب ایران ؛  مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: امسال ۲۷۰ پایگاه برای اوقات فراغت دانش آموزان استان در قالب کلاس های ورزشی، فرهنگی، هنری، دینی، ادبی و علمی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان این استان تعیین شده است.

محمد پورداود افزود: امسال برنامه ویژه ای برای برگزاری کلاس های اوغات فراغت در مناطق غیر برخوردار و محروم استان تدوین شده است.

وی اظهار داشت: ثبت نام ویژه کلاس های تابستانی از ۲۷ خردادماه در مدارس استان آغاز می شود و تا شهریور ماه ادامه دارد.

پورداود عنوان کرد: اوقات فراغت فرصتی برای کسب مهارت های زندگی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان است که می تواند در پرورش و تربیت دانش آموزان ثمربخش باشد.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد تا اصول ۶ گانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان گفت: برنامه‌های اوقات فراغت آموزش و پرورش در قالب پایگاه های تابستانی و طرح هجرت با مشارکت سایر ارگان ها و نهادهای متولی اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه امسال طرح هجرت نیز در ۴۳۶ عرصه انجام می شود، پیش بینی کرد: در برنامه ها و فعالیت های اوقات فراغت و طرح هجرت امسال بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز زیر پوشش قرار گیرند.

گفتنی است، در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ نزدیک به ۲۸۷ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه دولتی و غیر دولتی همدان تحصیل کردند.

انتهای پیام/خ