پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱ دی ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۳۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

۸ هزار حافظ قرآن کریم در همدان تربیت شدند

به گزارش غرب ایران: اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه همدان با تاکید براینکه سال گذشته نزدیک به ۳ هزار حافظ یک تا ۳۰ جزء قرآن کریم در استان تربیت شدند، گفت: امسال سهمیه استان در بخش حفظ قرآن کریم ۸ هزار نفر تعیین شده بود که به صورت صددرصدی محقق شد.

مجتبی جمالی  اظهار داشت: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور پس از تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش تعداد حافظان قرآن کریم در کشور، برنامه تربیت حافظان قرآن کریم را از ۵ سال پیش آغاز کرده و تا امسال ادامه داده است.

وی افزود: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان همدان نیز کلاس‌هایی را به منظور تحقق این هدف در استان دایر کرده و با برپایی دوره‌های آموزشی در بقاع متبرکه و پرداخت هزینه‌های آن اقدام به تربیت حافظان قرآن کریم از ۱ جز تا ۳۰ جز کرده است.

مسئول اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه همدان از برگزاری آزمون‌های حفظ قرآن کریم در همدان خبر داد و بیان کرد: پیش از این اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و  اداره‌کل اوقاف و امور خیریه همدان  این قبیل آزمون‌ها را به صورت جداگانه برگزار می‌کردند اما امسال بر اساس تفاهم نامه‌ای که منعقد شده قرار است آزمون‌ها به صورت مشترک در ۱۰ اسفندماه امسال برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه فراخوان ثبت نام و شرکت در آزمون حفظ قرآن کریم در سطح استان آغاز شده است عنوان کرد: تمامی افراد فعال در بخش حفظ قرآن کریم می‌توانند در این آزمون شرکت کرده و پس از کسب نمرات لازم گواهینامه معتبر دریافت کنند.

جمالی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم نزدیک به ۵ هزار نفر در این آزمون‌ها شرکت کنند گفت: در حال حاضر تمام توان خود را معطوف به تبلیغ و اجرای این آزمون کرده‌ایم تا به نحو احسن برگزار شود.

وی افزود: در حال حاضر از سوی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه همدان نزدیک به ۲۰۰ کلاس برای حعظ قرآن کریم و آموزش آن به افراد در سطح استان در نظر گرفته شده است ابراز کرد: نزدیک به ۸ هزار نفر در سطح استان در حال آموزش و حفظ قرآن کریم هستند.

مسئول اداره امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه همدان با تاکید براینکه سال گذشته نزدیک به ۳ هزار حافظ یک تا ۳۰ جزء قرآن کریم در استان تربیت شدند، تصریح کرد: امسال سهمیه استان در بخش حفظ قرآن کریم ۸ هزار نفر تعیین شده بود که به صورت صددرصدی محقق شده است.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.