پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ آذر ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۴ ق.ظ
فاقددیدگاه

مستند “حدیث سرو” از شبکه‌های صدا و سیما پخش می‌شود

مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان از مستند زندگینامه مرحوم آیت‌الله آقانجفی ‌ رونمایی می‌شود، گفت: مستند “حدیث سرو” در پنج قسمت از شبکه‌های صدا و سیما پخش می‌شود.

به گزارش غرب ایران: مهدی دهقان‌نیری ب در جلسه شورای برگزاری استانی بزرگداشت کنگره آیت‌الله آقانجفی با بیان اینکه صدا و سیمای استان تاکنون تعهدی را که در خصوص کنگره بر عهده داشته انجام داده اظهار داشت: در بخش کارهای ماندگار مستند (حدیث سرو) در پنج قسمت برای مرحوم آیت‌الله آقانجفی در نظر گرفته و تهیه خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مستند در  روز برگزاری کنگره رونمایی و بعدها از شبکه سراسری به نمایش گذاشته می‌شود، گفت: یک مستند از زندگینامه مرحوم آیت‌الله آقانجفی در روز کنگره رونمایی خواهد شد و همزمان با رونمایی این مستند از شبکه استانی پخش می‌شود.

وی با بیان اینکه تیزر کنگره تولید شده و در زمان خود پخش می‌شود، افزود: شبکه‌های ملی همچون شبکه خبر، پنج تهران، جام جم و چهار سیما آمادگی خود را برای پخش برنامه‌ها اعلام کردند.

دهقان‌نیری با اشاره به اینکه باید ریزبرنامه‌ها در اختیار صدا و سیمای همدان قرار گیرد تا طبق ضوابط، برنامه‌ها بسته شود، تصریح کرد: کارها باید به گونه‌ای باشد که کارگردانی کارها به عهده صداو سیما باشد.

دبیر کنگره بزرگداشت آقا نجفی همدانی نیز در این جلسه با بیان اینکه این کنگره در تاریخ هفتم و هشتم دی‌ماه در همدان و مشهد برگزار می‌شود، گفت: مرحوم آیت‌الله آقانجفی در جلد پنجم از تفسیر خود به این نکته اشاره دارند که قرآن کریم برنامه معارف الهی و دستورات اخلاقی به اندازه ظرفیت و استعداد بشر قرار داده است.

سید محمدکاظم حجازی با بیان اینکه از زمان آغاز به کار پنج جلسه سیاست‌گذاری، و ۲۵ جلسه توسط کمیته‌های شش‌گانه تشکیل شده و پیگیری مصوبات که هر کدام دارای جزئیات است دنبال شده است، افزود: یک مشاور هنری و یک مشاور برای چاپ کتاب‌های برای کنگره دعوت شده که با این روش کارها از روی اصول انجام می‌شود.

دبیر کنگره ملی بزرگداشت مرحوم آیت‌الله آقانجفی با بیان اینکه تدوین برنامه‌ها برای روزهای هفتم و هشتم دی‌ماه با حضور میهمانانی از قم و تهران در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: درصددیم که یک میهمان از نجف‌اشرف برای مراسم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه یک ویژه‌نامه برای این کنگره به چاپ خواهد رسید، گفت: در کنار اقدامات صورت گرفته روزنامه‌ها، فضای مجازی و رسانه‌های ملی هماهنگی لازم به عمل آمده تا بتوانیم انس و الفت را در بین مخاطبان با ایین عالم ربانی برقرار سازیم.

حجازی با اشاره به اینکه پیام مقام معظم رهبری در خصوص مرحوم آیت‌الله آقانجفی در مراسم روز کنگره برای حاضرین قرائت خواهد شد، تصریح کرد: این کنگره در همدان در دو نوبت تشکیل می‌شود تا همه اعضای کنگره در همه جلسات با توجه به محدودیتی که در کنگره داریم حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه یکی از جامعه هدف ما روحانیون هستند که از حوزه‌های علمیه میهمان برنامه صبح خواهند بود، افزود: حاج‌آقا «استادی» سخنران مراسم خواهند بود و بعد از ظهر مراسم برای حضور مدیران اجرایی استان تنظیم و برنامه‌ریزی شده است.

دبیر کنگره ملی بزرگداشت مرحوم آیت‌الله آقانجفی با اشاره به اینکه با هماهنگی‌های به عمل آمده در روز جمعه مراسمی در مشهد مقدس با حضور ۱۰۰ نفر میهمان از همدان برگزار می‌شود، ادامه داد: برگزاری این کنگره آغازی برای معرفی آیت‌الله آقانجفی در همدان است.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.