پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ آبان ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۱۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

پیکر مطهر شهید “ترک دهنو” در ملایر تشییع شد

پیکر مطهر شهید دوران دفاع مقدس “غلامحسین ترک دهنو” که بعد از ۳۲ سال دوری از وطن به آغوش خانواده باز‌گشت امروز بر روی دستان مردم‌ متدین و‌ ‌ولایت‌مدار ملایر تشییع و در آرامگاه ابدی خود آرام‌گرفت.

به‌گزارش غرب ایران:شهید “غلامحسین ترک دهنو” که از شهدای دوران دفاع مقدس و عملیات والفجر هشت است همزمان با ۲۸ صفر مصادف با رحلت پیامبر اکرم (ص)‌ و امام‌حسن مجتبی (ع) با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان و خانواده‌های شهدا تا خانه ابدی خود تشییع و به خاک سپرده شد.

در این مراسم که با عزاداری پیامبراکرم(ص) وامام حسن مجتبی(ع) همراه بود مردم شهید پرور ملایر پیکر پاک و مطهر شهید تازه تفحص شده هشت سال دفاع مقدس را از میدان امام حسین(ع) ملایر تا میدان امام (ره) تشییع کردند.

پس از اقامه نمار بر پیکر این شهید بزرگوار توسط امام‌جمعه ملایر برای خاکسپاری به بهشت هاجر ملایر منتقل شد تا در کنار همزمان شهیدش آرام گیرد.

شهید “غلامحسین ترک دهنو”  از شهدای هشت سال دفاع مقدس است که در سال ۱۳۶۴ در منطقه عملیاتی فاو و در عملیات والفجر ۸ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر مطهر این شهید توسط کمیته جستجوی مفقودین شناسایی شده و با آزمایشات صورت گرفته از فرزندان ایشان و پس از مطابقت با نمونه خون شهید و آزمایش دی.ان.ای شناسایی شده است.

مراسم یاد بود این شهید نیز با حضور خانواده معظم شهید، مسئولان استانی و شهرستانی، خانواده‌های شهدا و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع شهر ملایر برگزارشد.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.