پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ آبان ۹۶.::. ساعت : ۹:۴۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

شهادت ۷ شهید مدافع حرم همدان در”پاییز” فصل عاشقی

پاییز امسال همدان فصلی است که سالگرد شهادت ۷ تن از شهدای مدافع حرم این استان را در خود دارد.

به گزارش غرب ایران: شهادت جوانان غیور ایران در کیلومترها دورتر از میهن اسلامی نشان از ادامه راهی است که شهیدان انقلاب و دفاع مقدس با بصیرت طی کردند و امروز نیز جوانان ایران اسلامی با تبعیت از ولایت و با بصیرتی بالا برای دفاع از مرزهای اعتقادی به‌ پا خاسته‌اند و جان خویش را در طبق اخلاص گذاشته‌اند و از حریم اهل‌بیت(ع) دفاع می‌کنند.

در این راه پر نشان همدان که به عنوان دارالمؤمنین و دارالمجاهدین شناخته می‌شود در دوران دفاع مقدس حدود هشت هزار شهید والا مقام را تقدیم انقلاب و ایران کرد و اکنون که سالها از آن دوران می‌گذرد نیز ظرف چند سال گذشته ۱۳ شهید را در دفاع از حرم اهل بیت(ع) در سوریه و اطراف آن تقدیم داشته است.

پاییز امسال همدان فصلی است که سالگرد شهادت ۷ تن از شهدای مدافع حرم از همدان را در خود دارد، سرلشگر شهید حاج حسین همدانی، شهید محمدرضا زارع‌الوانی، محمدحسین بشیری، مهدی قاضی خانی، مجید صانعی، سید میلاد مصطفوی و شهید محسن فانوسی را شهدای مدافع حرم همدان هستند.

سرلشگر شهید حاج حسین همدانی که قافله سالار شهدای مدافع حرم است پس از ۴۰ سال مجاهدت در راه خدا و اسلام در جریان دفاع از حرم عقیله بنی‌هاشم و در مقابله با گروهک‌های تکفیری در ۱۶ مهرماه سال ۹۴در شهر حلب سوریه به آرزوی دیرین خود یعنی شهادت نائل آمد.

ششم مهرماه سال ۹۵ نیز سرهنگ دوم پاسدار «محمدرضا زارع‌الوانی» از یگان ویژه صابرین نیروی زمینی سپاه از مدافعان حرم آل‌الله در عملیات مستشاری و در حفظ و حراست از حرم حضرت زینب(س) و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در سوریه به‌ دست تروریست‌های تکفیری داعشی به شهادت رسید.

سرهنگ دوم پاسدار «محمدرضا زارع الوانی» بعد از شهیدان قاضی‌خانی، سردار حاج حسین همدانی، مجید صانعی، مجتبی کرمی، میلاد مصطفوی، محسن فانوسی، مرتضی ترابی‌کمال، حیدر ابراهیم‌خانی و سعید شاملو دهمین شهید مدافع حرم و بعد از شهیدان «رسول حیدری» و «علیرضا شمسی‌پور» دوازدهمین شهید برون مرزی استان بعد از دفاع مقدس است که به جمع یاران شهید خود پیوست.

شهید «محمدحسین بشیری» تخریبچی نمونه از نیروهای پادگان قدس همدان بود که ۲۲ آبان ماه سال ۱۳۹۵  به عنوان سیزدهمین شهید مدافع حرم در منطقه حلب سوریه به فیض شهادت نائل آمد که با عمل به وصیت این شهید بزرگوار و به خواست خانواده ایشان این پاسدار شهید در کنار مزار شهید مدافع حرم رضا الوانی دفن شده است.

شهید «مهدی قاضی خانی» ۱۶ آذرماه ۹۴ در جبهه‌های مقاومت سوریه به شهادت رسید. از این شهید گرانقدر دو پسر و یک دختر به یادگار مانده است.

شهید «مجید صانعی» عضو گردان ۱۶۱ امام حسین(ع) همدان و شهید مجتبی کرمی عضو گردان ۱۵۴ تکاور حضرت علی‌اکبر(ع) همدان بود که ۲۷ مهرماه ۹۴ به شهادت رسیدند.

«سید میلاد مصطفوی» همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی آبان ماه ۹۴ در جریان عملیات محرم و در محور حلب به شهادت رسید این شهید مدافع حرم مهندس عمران و شهرسازی از بسیجیان گردان ۱۶۵ امام حسین و اهل شهرستان بهار است.

خبر شهادت «محسن فانوسی» از کارکنان گروه مهندسی ۴۳ ملایر نیز ۱۲ آبان ماه در شهر پیچید این شهید گرانقدر در عملیات مستشاری و در مقابله با گروه تکفیری در سوریه به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.