همدان برای برپایی نماز عید فطر آماده است
همدان برای برپایی نماز عید فطر آماده است

معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: شهرداری همدان تمهیدات و هماهنگی‌های لازم را برای برگزاری باشکوه نماز عید سعید فطر و استقبال از مسافران در تعطیلات عید فطر اندیشیده است.

به گزارش غرب ایران ؛ معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: شهرداری همدان تمهیدات و هماهنگی‌های لازم را برای برگزاری باشکوه نماز عید سعید فطر و استقبال از مسافران در تعطیلات عید فطر اندیشیده است.

وحید علی ضمیر علی ضمیر، معاون خدمات شهری شهرداری همدان در نشست هماهنگی برگزاری باشکوه نماز عید فطر افزود: برای مناسب‌سازی فضا‌های سبز و عمومی جهت حضور مسافران و گردشگران در تعطیلات عید فطر و تابستان اقدامات لازم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرداری همدان برای برگزاری باشکوه نماز عید سعید فطر در تپه مصلی برنامه ریزی کرده است، بیان کرد: خط کشی خیابان‌های منتهی به جایگاه نماز، رنگ آمیزی جداول و نیوجرسی‌های موجود در مسیر مصلی، نصب و گل آرایی طاق نصرت و گل آرایی جلوی محراب و جایگاه و مسیر مصلی در محل برگزاری نماز، پاکسازی، جمع آوری نخاله، تنظیف، رفع نواقص جزیی، راه اندازی سرویس‌های بهداشتی، لکه گیری مسیر‌های منتهی به مصلی و اقدامات لازم برای جایگاه سخنرانی، تهیه و توزیع کیسه‌های کفش، توزیع بروشور و نقشه مسیر تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها جهت انتقال نمازگزاران، چاپ و نصب بنر تبریک عید در مصلی، تهیه و توزیع بسته‌های پذیرایی در ایستگاه‌های صلواتی از جمله این اقدامات است.

علی ضمیر ادامه داد: شرکت اتوبوسرانی نیز خدمات رایگان در مبدا به منظور انتقال نمازگزاران به مصلی و برگشت آنان به مبادی اولیه اختصاص می‌دهد و در همین راستا ۵۰ دستگاه ون نیز در معابر پیرامونی مصلی به خدمات رسانی می‌پردازند.

معاون خدمات شهری شهرداری با بیان اینکه نیرو‌های سازمان آتش‌نشانی نیز در اطراف مصلی با در نظر گرفتن تمامی نکات ایمنی در روز عید سعید فطر خدمات‌رسانی خواهند کرد، خاطرنشان کرد: سازمان آتش‌نشانی با تجهیزات و ماشین‌آلات آتش‌نشانی در نقاط تعیین شده استقرار می‌یابند.

وی افزود: برای جلوگیری از هرگونه بساط‌گستری و حضور وانت بارها، نیرو‌های مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری در نقاط تعیین شده در اطراف و داخل مصلی مستقر می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان اعلام کرد: اتوبوس گردشگری، نظارت بر غرفه‌های عرضه مواد غذایی در پارک‌ها و سایر غرفه ها، فعال بودن کلیه آبنما‌های سطح شهر، کنترل و رفع نواقص در مبلمان و روشنایی محدوده گنجنامه و پارک ها، احیا و بازسازی سرویس‌های بهداشتی، تامین تانکر ذخیره آب در کنار سرویس بهداشتی جهت تامین آب در شرایط قطعی، کاشت گل در ورودی‌ها و میدان‌های شهر و ورودی پارک‌ها و منطقه گنجنامه، نظافت و رفت و روب معابر اصلی و پرتردد و اماکن گردشگری، پاکیزگی و آماده سازی پارک‌ها و فضای سبز، ممنوعیت نصب چادر در پارک‌ها و میدان ها، رفع نواقص در معابر اطراف محل‌های گردشگری و معابر منتهی به پارک ها، ممنوعیت خاکبرداری و حفاری از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای اجرا توسط شهرداری برای استقبال از گردشگران این ایام است.

پیش بینی می‌شود ۴۰ هزار نفر در مصلی همدان برای اقامه نماز عید سعید فطر حضور خواهند یافت.

انتهای پیام/ خ