پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :شنبه ۱۳ خرداد ۹۶.::. ساعت : ۱:۳۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

رئیس ستاد انتخابات استان همدان: تخلفی در انتخابات شوراهای اسلامی رخ نداده است

 رئیس ستاد انتخابات استان همدان اظهار کرد: تخلف در روند برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی تاکنون محرز نشده است.

 به گزارش غرب ایران:محمدابراهیم الهی تبار گفت: انتشار اخبار خلاف واقع در برخی از رسانه ها منبی بر بروز تخلف در انتخابات شورای شهر خلاف اخلاق رسانه ای و دروغ پردازی فاحش بوده و تکذیب می شود.

وی بیان کرد: پس از اعلام اسلامی داوطلبان و میزان آرای آنها از سوی فرمانداری معترضان ۲ روز وقت داشتند شکایت خود را ارئه دهند و پس از آن به مدت پنج روز شکایت داوطلبان بررسی می شود.
رئیس ستاد انتخابات استان همدان یادآوری کرد: در مهلت تعیین شده ۱۳۴ مورد شکایت به هیات های اجرایی در سطح فرمانداری و بخشداری رسیده است و این به معنای بروز تخلف نیست.
الهی تبار درباره ارائه آمار تفکیکی شعب اخذ رای به داوطلبان افزود: نتیجه آرای داوطلبان شوراهای اسلامی تنها به صورت تجمیعی در اختیار آنها قرار می گیرد و ارائه تفکیکی آرای شعب خلاف قانون است.
وی اضافه کرد: داوطلبان شوراها تنها در روز رای گیری مجاز به حضور در شعب هستند و در صورت نیاز به بازشماری آرای صندوق ها، این اقدام تنها با حضور اعضای هیات اجرایی و نظارت انجام می شود.
دوازدهمین دوره انتخابات رئیس جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روز جمعه ۲۹ اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در استان همدان برگزار شد.
در این دوره از انتخابات یک هزار و ۳۷۰ شعبه اخذ رای در استان همدان کار جمع اوری آرای مردم را بر عهده داشتند که طبق آمار ارائه شده ۷۳٫۷ درصد واجدین شرایط در پای صندوق های اخذ رای حاضر شدند.
بیشترین میزان مشارکت در بین شهرهای استان متعلق به اسدآباد با ۷۹٫۵ درصد است و گروه سنی ۲۶ تا ۳۵ سال با ۲۱۵ هزار نفر بیشترین میزان حاضران در پای صندوق های اخذ رای بودند.
در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر ۹۸۵ داوطلب برای تکیه زدن بر ۱۶۴ کرسی با هم به رقابت پرداختند همچنین چهارهزار و ۷۴۳ داوطلب شورای روستا در این انتخابات حضور داشتند.
در جریان انتخابات ۲۹ اردیبهشت سالجاری ۲۳ هزار نفر کار اجرایی، نظارت، بازرسی و برقراری امنیت انتخابات در استان همدان را عهده دار بودند.

انتهای پیام /ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.