ثبت نام اعتکاف از هفدهم ماه رمضان در مسجد جامع آغاز می شود
ثبت نام اعتکاف از هفدهم ماه رمضان در مسجد جامع آغاز می شود

مسوول ستاد مردمی اعتکاف در استان همدان از آغاز ثبت نام اعتکاف از روز هفدهم ماه رمضان در مسجد جامع خبر داد.

به گزارش غرب ایران ؛ مسوول ستاد مردمی اعتکاف در استان همدان از آغاز ثبت نام اعتکاف از روز هفدهم ماه رمضان در مسجد جامع خبر داد.

مهدی صلواتیان  از آغاز ثبت نام اعتکاف ماه رمضان در روزهای ۱۷، ۱۸ و ۱۹ ماه رمضان خبر داد و اظهار کرد: اعتکاف رمضان در مسجد جامع و در سه نوبت سه روزه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵ مسجد در سطح استان اعتکاف برگزار می‌کنند افزود: همدان تنها استانی است که اعتکاف ماه رمضان را در سه نوبت سه روزه کامل برگزار می‌کند.

مسوول ستاد مردمی اعتکاف در استان همدان به برنامه‌های اعتکاف اشاره کرد و گفت: محافل انس، پاسخ به شبهات و احکام، سبک زندگی اسلامی، مهدویت، گام دوم انقلاب، تاریخ اسلام و تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی از جمله برنامه‌های اعتکاف است.

وی با اشاره به اینکه اعتکاف ویژه فعالان فرهنگی در یکی از صحن‌ها در دور دوم پیش‌بینی شده است افزود: اعتکاف دانشجویی نیز سه روز پایانی هفته قبل برگزار شد.

صلواتیان با بیان اینکه ختم صلوات، عصر با شهدا، ختم قرآن، مناجات شب و شبهای احیا از دیگر برنامه های اعتکاف است خاطرنشان کرد: ورود خواهران از ۹ سالگی و برادران از ۱۴ سالگی در اعتکاف مجاز است اما در دور دوم خواهران می‌توانند فرزندان خود را نیز به همراه خود بیاورند.

وی در پایان مبلغ ثبت نام را ۷۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: ثبت نام در مسجد جامع در ساعات ۱۰ تا ۱۲:۳۰ و عصرها ۱۷ تا ۱۹:۳۰ در روزهای ۱۷، ۱۸ و ۱۹ رمضان انجام می‌شود.

انتهای پیام/ف