پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :جمعه ۲۲ اردیبهشت ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۱۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

رئیس ستاد انتخابات استان همدان: یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر در همدان واجد شرایط رأی دادن در انتخابات هستند

رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر در استان همدان واجد شرایط رأی دادن در دو انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند.

به گزارش غرب ایران: محمدابراهیم الهی‌تبار در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه براساس برنامه زمانبندی انتخابات شوراهای شهر و روستا امروز باید فرمانداران و بخشداران لیست اسامی داوطلبان تایید شده را اعلام کنند اظهار داشت: از روز پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه تا چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه تبلیغات انتخاباتی برای کاندیداهای شوراهای شهر و روستا آزاد است.

وی افزود: در هر شهر و روستا داوطلبان نمایندگی شوراها می‌توانند یک ستاد انتخاباتی برقرار کنند و شهری مانند همدان در هر منطقه شهرداری هر داوطلب یک ستاد برپا می‌کند.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان بیان کرد: در بحث انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه جاری فرصت تبلیغات انتخابات به اتمام می‌رسد و فعالیت ستادهای انتخاباتی کاندیدای ریاست جمهوری از نظر مکانی و تعداد محدودیتی وجود ندارد.

وی گفت: یک هزار و ۳۷۰ شعبه اخذ رای در استان همدان پیش‌بینی شده است که ۸۱۱ شعبه در روستاها و ۵۵۹ شعبه در شهرها دایر می‌شود و همچنین یک‌هزار و ۳۱ شعبه ثابت و ۳۳۹ شعبه به صورت سیار اقدام به جمع‌آوری آرای مردم استان همدان می‌کنند.

الهی‌تبار تصریح کرد: پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ شهر و حدود ۹۱۰ روستا برگزار می‌شود که بیش از ۲۰ هزار نفر در امر برگزاری انتخابات در شعب اخذ رأی حضور دارند.

وی عنوان کرد: ۶ هزار و ۴۷۰ تن برای حضور در انتخابات شوراهای اسلامی نام‌نویسی کردند که بدون احتساب داوطلبانی که توسط هیئت اجرایی و هیئت نظارت رد صلاحیت شدند و انصرافی دادند ۵ هزار و ۹۸۲ نفر در عرصه رقابت نمایندگی شوراها باقی ماندند.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان افزود: از مجموع یک هزار و ۱۷۳ نفر داوطلب نمایندگی شوراهای شهر یک هزار و ۶۴ نفر در عرصه رقابت باقی ماندند و همچنین از ۴ هزار و ۴۱۹ نفر روستاها، ۴ هزار و ۹۱۸ نفر در عرصه رقابت حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه دو فرایند اخذ رأی و شماراش آرا از ۲۳ فرایند انتخابات انتخابات دستی است و مابقی الکترونیکی است، گفت: تمام شهرهایی که تعداد اعضای شورای آنها هفت نفر باشد انتخابات آنها به صورت تمام الکنرونیکی برگزار می‌شود.

الهی‌تبار با اشاره به اینکه در چهار شهر ملایر، نهاوند، تویسرکان و اسدآباد انتخابات شوراهای شهر به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، بیان کرد: ۲۱۰ شعبه اخذ رأی الکترونیکی در این چهار شهر پیش‌بینی شده است که از هفته گذشته در این شهرها ۱۰ شعبه اخذ رأی به صورت آزمایشی و آموزشی برقرار شده است.

وی تأکید کرد: ۹۸ درصد شعب اخذ رأی استان به صورت آنلاین به سامانه جامع انتخابات متصل است و ۲۳۰ دستگاه ترمینال و ۷۰۰ صندوق الکترونیکی تحویل استان شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان افزود: تمام امکانات اجرایی اعم از تعرفه‌ها، صندوق‌ها و ملزومات آماده برگزاری دو انتخابات در ۲۹ اردیبهشت ماه است.

انتهای پیام/خ

دیدگاه خود را به ما بگویید.