پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۵۴ ق.ظ
فاقددیدگاه

یک میلیون و ۲۸۰ هزار همدانی واجد رای دادن هستند

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر در همدان واجد رای دادن هستند.

به گزارش غرب ایران:محمدابراهیم الهی تبار، رئیس ستاد انتخابات استان همدان در جمع خبرنگاران گفت: در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر در همدان واجد شرایط رای دادن هستند که معادل ۷۴ درصد جمعیت استان می باشد.

وی با بیان اینکه دیروز آخرین مهلت رسیدگی به پرونده‌های ردصلاحیت شده‌ها بوده است، افزود: امروز آخرین مهلت اعلام اسامی داوطلبان تأیید صلاحیت شده از سوی فرمانداران و بخشداران می باشد.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا از ساعت ۲۴ امشب تا ساعت ۸ صبح روز پنج‌شنبه ۲۸ اردیبهشت می توانند تبلیغات کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان ابراز داشت: مردم در انتخابات دوره گذشته مشارکت ۶۵ درصدی داشته‌اند که پیش‌بینی می‌شود در این دور از انتخابات نیز مشارکت ۷۰ درصدی داشته باشند.

الهی تبار با اشاره به اینکه حضور داوطلبان نخبه و فرهیخته در انتخابات اثر گذار خواهد بود، بیان کرد: یکی از ملزومات مشارکت حداکثری مورد نظر رهبری انقلاب فراهم کردن زمینه حضور داوطلبان نخبه و فرهیخته از سلایق مختلف در انتخابات و حضور آنان در مراکز تصمیم گیر و تصمیم ساز است.

وی گفت: در دوره های گذشته انتخابات در ۸۷ روستا برگزار نشد اما این در حالیست که در این دوره تعداد به ۱۴ روستا کاهش یافته است.
انتهای پیام/م م

دیدگاه خود را به ما بگویید.