پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۶.::. ساعت : ۸:۵۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

انصراف ۱۹۴داوطلب نمایندگی شوراهای شهر و روستای استان

دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: تاکنون ۳۸ نامزد شوراهای اسلامی شهر و ۱۵۶ نامزد شورای اسلامی روستا از ادامه رقابت انصراف داده‌اند.

به گزارش غرب ایران: ابوالقاسم الماسی اظهار داشت: برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان پنج هزار و ۶۷۰ داوطلب تاکنون برای رقابت حضور دارند که چهار هزار و ۸۹۶ داوطلب نمایندگی شوراهای روستایی و یک‌هزار و ۶۱ داوطلب نمایندگی شوراهای شهری شدند.

وی افزود: تاکنون ۳۸ نامزد شوراهای اسلامی شهر و ۱۵۶ نامزد شورای اسلامی روستا از ادامه رقابت در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان همدان انصراف داده‌اند.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان بیان کرد: بر اساس قانون داوطلبان شرکت در انتخاب شوراهای اسلامی روستا و شهر که صلاحیت آنان در هیئت اجرایی رد شده است، می‌توانند ظرف مدت چهار روز از تاریخ اعلام اسامی نامزدهای انتخاباتی شکایت خود را به ترتیب داوطلبان شورای اسلامی روستا به هیئت نظارت شهرستان و داوطلبان شورای اسلامی شهر به هیئت نظارت استان تسلیم کنند.

وی گفت: براساس قانون، هیئت نظارت نیز موظف است ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ دریافت شکایات به آنها رسیدگی و نتیجـه را بـه هیئت اجرایی مربوط اعلام کند که نظر هیئت نظارت در این زمینه قطعی و لازم‌الاجرا است.

الماسی بیان کرد: یک هزار و ۳۷۰ صندوق، آرای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را در استان همدان جمع‌آوری می‌کنند.

وی افزود: از این تعداد یک هزار و ۳۳ صندوق ثابت و ۳۳۷ صندوق نیز سیار است و همچنین ۵۵۹ صندوق در مناطق شهری و ۸۱۱ صندوق در مناطق روستایی مستقر می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان با بیان اینکه شهرهایی که اعضای شوراهای اسلامی آنها هفت عضو دارد، انتخابات شورای اسلامی در این شهرها الکترونیکی است، اظهار داشت: انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای ملایر، نهاوند، تویسرکان و اسدآباد، امسال الکترونیکی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در رأی‌گیری به شیوه الکترونیکی علاوه بر اینکه خطای انسانی به صفر می‌رسد و زمان نیز به حداقل کاهش می‌یابد، نتایج در حداقل زمان معلوم می‌شود.
انتهای پیام/

دیدگاه خود را به ما بگویید.