پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۳ اردیبهشت ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۰۸ ق.ظ
فاقددیدگاه

مجریان انتخابات برای حفظ اعتماد مردم در عرصه انتخابات بی‌طرف باشند

رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: حمایت مجریان و عوامل برگزار کننده انتخابات از جریان‌های سیاسی سبب لطمه خوردن به اعتماد مردم می‌شود بر این اساس از مجریان انتخابات می‌خواهیم که در عرصه انتخابات بی‌طرف باشند.

به گزارش غرب ایران: محمدابراهیم الهی‌تبار  در نشست ستاد انتخابات استان همدان با حضور فرمانداران و بخشداران با اشاره به تقویم اجرایی پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا اظهار داشت: از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته که روند برگزاری انتخابات شوراها آغاز شده تاکنون چهار مرحله از انتخابات را پشت سر گذاشته‌ایم و نیاز است مجریان انتخابات نسبت به این انتخابات و آنچه روی داده است بازنگری مجدد داشته باشند و نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنند.

وی افزود: با توجه به این نکته که تمام جریانات سیاسی وارد عرصه انتخابات شده‌اند و هیچ جریانی در کشور وجود نسبت به انتخابات موضع نگرفته و یا آن را تحریم نکرده است، پیش‌بینی می‌شود در انتخابات اردیبهشت ماه شاهد مشارکت حداکثری مردم باشیم.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان با بیان اینکه حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات برای نظام محاسن بسیار بزرگی دارد، گفت: این حضور حماسی وظایف مجریان انتخابات را سنگین‌تر می‌کند تا با کمترین مشکل این انتخابات را برگزار کنند.

وی با اشاره به برگزاری همزمان دو انتخابات شوراها و ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت بیان کرد: جریان‌های سیاسی مخالف خارج از کشور دیگر نمی‌توانند در عرصه داخلی و انتخابات ایران تأثیرگذار باشند و حضور و هوشیاری مردم انقلابی مقابل کینه‌توزی این افراد و جریانات را گرفته است اما جریان‌های تکفیری و معاند ممکن است ایجاد خطر کنند که با تدابیر انجام گرفته از جانب نهادهای مختلف امنیتی، آنها هم نمی‌توانند اقدامی انجام دهند.

الهی‌تبار با بیان اینکه در ایام انتخابات شاهد بی‌اخلاقی و تخریب و تبلیغات غیرمنصفانه علیه دولت هستیم اظهار داشت: بخشداران خدمات و کارهای ارائه شده توسط دولت را بازگو کنند چرا که این دولت با وجودی که با مشکلات فراوانی در بسیاری از زمینه‌ها روبه‌رو بود در خیلی عرصه‌ها موفق عمل کرد.

وی با اشاره به پیشی گرفتن ۲۵۰ میلیون دلاری صادرات غیرنفتی از واردات به کشور تصریح کرد: در زمینه تولید گندم، در سفری که مقام معظم رهبری در سال ۸۳ به استان همدان داشتند، ایشان توفیق دولت وقت را خودکفایی در تولید گندم دانستند و از آن تاریخ کشور ما واردکننده این کالای اساسی بود که با تلاش‌های انجام گرفته در دولت تدبیر و امید، کشور توانست به خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک برسد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان تثبیت نرخ ارز و رشد اقتصادی و طرح تحول نظام سلامت را از دیگر خدمت‌های دولت تدبیر و امید برشمرد و گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت دغدغه درمانی از دوش مردم برداشته شد که نمونه بارز آن سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیارد تومانی در شبکه درمان استان همدان است.

وی تصریح کرد: حجم تخریب غیرمنصفانه علیه دولت تدبیر و امید بسیار بالاست، به نحوی که مخالفان علاوه بر فضای مجازی از امکانات برخی نهادها و دستگاه‌ها با عنوان‌های ارزشی از وارد کردن هرگونه هجمه دریغ نمی‌ورزند بنابراین از بخشداران درخواست می‌شود در زمینه‌های گوناگون مؤمنانه به یاری دولت شتافته و به تشریح عملکرد و موفقیت‌های دولت بپردازند.

الهی‌تبار با اشاره به عملکرد هشت ساله دولت نهم و دهم گفت: ماحصل عملکرد دولت گذشته تنها اعلام بیزاری و انزجار و برائت اعضا و جریان‌های حامی آن است، ولی ما مفتخریم که دولت تدبیر و امید کارا و پاک است و در همه زمینه‌ها دست دولت پر است و تنها نیاز است بخشداران به تشریح این اقدامات بپردازند.

وی عنوان کرد: در دوره گذشته حدود ۸۰ روستا از داشتن شورای اسلامی محروم بودند که در این دوره این رقم به حدود ۱۴ روستا رسیده است و این مهم نشان از تلاش‌های شبانه‌روزی مجریان انتخابات است.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان عملکرد هیئت‌های اجرایی در بررسی صلاحیت‌ها را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با وجود انتظارات برخی مراجع حقوق شهروندی بسیار خوب رعایت شد و تنها ۲۰ مورد رد صلاحیت توسط هیئت‌های اجرایی انجام شد که همگی مستند و با تکیه بر قوانین بود.

وی بیان کرد: یکی از مسائلی که در انتخابات سبب لطمه خوردن به اعتماد مردم می‌شود جهت‌گیری سیاسی و حمایت مجریان و عوامل برگزار کننده انتخابات از جریان‌های سیاسی است بر این اساس از مجریان انتخابات می‌خواهیم که در عرصه انتخابات بی‌طرف باشند.

الهی‌تبار گفت: فراهم کردن فضا برای مشارکت حداکثری و ایجاد نشاط سیاسی در مردم سبب می‌شود انتخابات اردیبهشت پر شکوه باشد و به همین دلیل نیاز است فرمانداران و بخشداران امکانات لازم را برای همه جریان‌های سیاسی و داوطلبان فراهم کنند.

انتهای پیام/ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.