فضای رقابت دیروز به رفاقت و همدلی تبدیل شود

غرب ایران – نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه همدان گفت: فضای رقابت دیروز بین کاندیداهای ریاست جمهوری باید به رفاقت و همدلی و تلاش برای پیشرفت، توسعه و رفع مشکلات کشور تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری غرب ایران،حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله شعبانی‌موثقی در جمع مسئولان ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری در استان همدان اظهار کرد: در فضای انتخابات به‌صورت طبیعی هر ستاد نامزد مورد نظر خود را تبلیغ می‌کند، اما نکته مهم این است که سیاست‌مداران ما به‌خصوص رئیس‌جمهور منتخب بتوانند از این فضا عبور و نگاه جامعی را در کشور حاکم کنند و از نظر متخصصان برای حل مشکلات استفاده شود.

امام‌جمعه همدان با تأکید بر اینکه سیاست رهبر معظم انقلاب حمایت از دولت‌ها است، افزود: امروز همه باید از این سیاست و روش مقام معظم رهبری تبعیت کنیم، چراکه موفقیت دولت نه موفقیت شخص، بلکه موفقیت نظام است.

وی با اشاره به اینکه نباید گرفتار در نگاه‌های سیاسی شویم، ادامه داد: به‌خصوص در استان همدان که با مشکلاتی روبه‌رو هستیم، باید برای رفع آن و دغدغه‌های مردم به‌ویژه در بحث مسکن، جمعیت و اشتغال همه در کنار هم تلاش کنند.

* تحلیل‌های اشتباه و مرزبندی‌ها به صلاح کشور نیست

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی تحلیل‌های اشتباه و مرزبندی‌ها امروز به صلاح کشور نیست، این ویژگی مردم‌سالاری است و باید به لوازمات آن ملتزم باشیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شعبانی‌موثقی با تأکید بر اینکه همه ما مردم یک کشور و یک ملت منسجم هستیم، یادآور شد: بنا به فرموده حضرت امام خمینی (ره) همه ما در یک مسیر هستیم، ممکن است سلیقه و رویکردها متفاوت باشد، اما باید برای حل مشکلات در این مسیر به یکدیگر کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه میزها و مسئولیت‌ها درحال تغییر است و زمانش به پایان می‌رسد، گفت: در دوران مسئولیت‌ها، مهم تلاش و کوشش و استفاده از این فرصت محدود برای حل مشکلات و خدمت به مردم است.

امام‌جمعه همدان تصریح کرد: مشارکت پُرشور مردم در شرایطی که دشمن تمام تلاش خود را برای کاهش مشارکت و تحریم انتخابات به‌کار گرفته بود، مرهون زحمات همه ستادهای انتخاباتی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شعبانی‌موثقی با قدردانی از تلاش‌های صورت‌گرفته توسط همه ستادها در ایام انتخابات، اظهار کرد: باید از اقداماتی که راستای تحقق مشارکت حداکثری توسط همه ستادها و طرفداران نامزدهای ریاست جمهوری انجام شد، قدردانی شود.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات، گفت: مقام معظم رهبری به معنای واقعی کلمه به نقش مردم اعتقاد دارند و علاوه‌بر این مشارکت حداکثری ازلحاظ بین‌المللی نیز بسیار حائز اهمیت است.

* مشکل مسکن همدان در دولت جدید به‌جدیت پیگیری شود

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه حل مشکلات در استان همدان به‌خصوص مشکل در حوزه مسکن توسط دولت جدید باید با جدیت دنبال شود، اظهار کرد: بهتر است تا در این عرصه بخش خصوصی نیز ورود کند و از ظرفیت‌های مردمی‌سازی بهره‌مند شویم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شعبانی‌موثقی در ادامه با بیان اینکه رئیس‌جمهور منتخب قدردان این اعتماد مردم باشد و از آن برای خدمت به مردم استفاده کند، ابراز کرد: هر لحظه از مسئولیت، فرصتی برای خدمت کردن است.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم ۱۵ تیرماه امسال برگزار و «مسعود پزشکیان» با کسب اکثریت آرا در دومین مرحله چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، رئیس‌جمهور منتخب مردم شد.

درباره‌ی خبرنگار2

همچنین ببینید

زیبایی‌های عمیق و جذاب عاشورا را بشناسیم

غرب ایران - امام حسین (ع) در صفحه سیاه عاشورا، مظلومی است که کشته شده و باید بر او گریست؛ اما در صفحه سفید، مجاهد ظلم‌ستیزی است که زنده است و باید به او اقتدا کرد.