پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :یکشنبه ۸ اسفند ۹۵.::. ساعت : ۹:۵۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

اجرای طرح سوگواره نبوی با حضور ۴۴ مبلغ دینی در همدان

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: اجرای طرح سوگواره یاس نبوی به مناسبت ایام فاطمیه با حضور ۴۴ مبلغ دینی در سطح ۴۹ بقعه متبرکه استان همدان آغاز شد.

به گزارش غرب ایران:حجت الاسلام محمد کاروند گفت ۲۴ تن از این روحانیان و مبلغان دینی از مرکز اعزام مبلغ معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف کشور که در شهر مقدس قم مستقر است به استان همدان اعزام شده اند.
وی بر ضرورت بصیرت افزایی و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، بیان رهنمودهای امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در سخنرانی ایام فاطمیه توسط مبلغان دینی در سطح بقاع متبرکه و مساجد استان تاکید کرد.
او گفت: نقش حضرت فاطمه الزهرا(س) در دفاع از حریم ولایت و امامت توسط مبلغان دینی در این ایام برای عزاداران تبیین می شود.
حجت الاسلام کاروند همچنین معرفی ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س)، ترویج فرهنگ وقف، ایجاد فضای فرهنگی و معنوی در سطح بقاع متبرکه و ترویج سیره عملی حضرت صدیقه طاهره(س) در دفاع از حریم ولایت و امامت را از اهداف اصلی برگزاری سوگواره یاس نبوی عنوان کرد.
وی اضافه کرد: برگزاری مجلس عزاداری ، برپایی ایستگاه وقف برای مشاوره درباره ترویج و گسترش فرهنگ الهی وقف ، همایش رهروان یاس نبوی ، اطعام عزاداران ، برگزاری خیمه معرفت ، قرائت زیارتنامه خطبه فدکیه و خطبه حضرت زهرا(س) از برنامه‌های پیش بینی شده برای این آئین معنوی است .
وی اظهار کرد: از سال ۸۹ تاکنون هر ساله در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) همزمان با سراسر کشور سوگواره یاس نبوی در استان همدان برگزار می‎شود و امسال این آیین معنوی از هفتم اسفندماه جاری آغاز و تا ۱۲ اسفندماه در سطح بقاع متبرکه استان همدان برگزار می شود. طبق رسم چند ساله سوگواره یاس نبوی در ایام فاطمیه در سراسر کشور برگزار می شود و امامزاده ها و بقاع متبرکه شاخص میزبان این سوگواره هستند.
حدود ۲۳۰ بقعه متبرکه در سطح استان همدان وجود دارد همچنین ۲ هزارو ۶۰۰ موقوفه در سطح استان وجود دارد و بیشترین سطح موقوفات استان متعلق به شهرهای ملایر، همدان، کبودرآهنگ و لالجین است.

انتهای پیام/ف

دیدگاه خود را به ما بگویید.