پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :پنج شنبه ۵ اسفند ۹۵.::. ساعت : ۸:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

برگزاری اعتکاف در همدان ۲۲، ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه

دبیر ستاد اعتکاف استان همدان با بیان اینکه زمان برگزاری اعتکاف در همدان ۲۲، ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه است،گفت: زمان اعتکاف نزدیک به ایام انتخابات است و نمیگذاریم اعتکاف در همدان سیاسی و جناحی شود.

به گزارش غرب ایران : مهدی صلواتی  در حاشیه ستاد شئون فرهنگی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه اعتکاف نزدیک به ایام انتخابات برگزار می‌شود ممکن است با مشکلاتی رو‌به‌رو شویم.

وی با تأکید بر اینکه نباید موضوع اعتکاف سیاسی و جناحی شود، بیان کرد: فعلا در زمینه فرهنگی اقدامی انجام نشده است.

صلواتی با اشاره به اینکه ۱۳۰ مسجد در همدان سال گذشته مراسم اعتکاف را برگزار کردند، بیان کرد: امسال به دنبال افزایش این تعداد به ۱۴۵ مسجد هستیم.

دبیر ستاد اعتکاف استان همدان عنوان کرد: تاریخ برگزاری مراسم ۲۲، ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه سال ۹۶ است و از شب قبل آن مردم وارد مساجد می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه سن شرکت در مراسم برای دختران ۹ سال به بالا و برای پسران ۱۵ سال به بالا است، گفت: در این ایام محافل انس با قرآن، پرداختن به موضوع اقتصاد مقاومتی، ازدواج و طلاق و بحث های اجتماعی و غیره را داریم.

دبیر ستاد اعتکاف استان با اشاره به دیگر برنامه‌های این ایام افزود: در این ۳ روز توجه خاصی به ایام میلاد امیرالمومنین(ع)، وفات حضرت زینب(س) و اعمال ام داوود و مناسبت‌هایی که در این ایام هست را داریم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته حدود ۲۱ هزار نفر در اعتکاف شرکت کردند، گفت: امسال بیش از این تعداد را پیش بینی می کنیم که در صورت مناسب بودن شرایط اسکان در مساجد محقق می‌شود.

صلواتی با اشاره به مشکلات مربوط به زیرساخت‌های مساجد اظهار داشت: به عنوان نمونه در مسجد جامع همدان به سبب اینکه میراث فرهنگی حدود ۳ سال است که در آنجا عملیات دارد و هیچ اقدامی هم نداشته است ما در این مکان هر ساله هزار نفر را در آمار اعتکاف از دست می‌دهیم.

بسیاری مساجد در زیرساخت‌های سرویس بهداشتی و وضوخانه مشکلات عدیده ای دارند و در برخی موارد نیز هیئت امنای مساجد در این زمینه همکاری ندارند که اداره اوقاف باید در این راستا وارد عمل شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.