ایجاد اشتغال مشکلات ازدواج جوانان را حل خواهد کرد
ایجاد اشتغال مشکلات ازدواج جوانان را حل خواهد کرد

به گزارش غرب ایران ؛ امام جمعه همدان بابیان اینکه باید توجه جدی به جوانان و حل مشکلات آنها در دستور کار مسئولان قرار گیرد، گفت: ایجاد اشتغال مشکلات ازدواج جوانان را حل خواهد کرد.

به گزارش غرب ایران ؛ امام جمعه همدان بابیان اینکه باید توجه جدی به جوانان و حل مشکلات آنها در دستور کار مسئولان قرار گیرد، گفت: ایجاد اشتغال مشکلات ازدواج جوانان را حل خواهد کرد.

آیت الله حبیب‌الله شعبانی موثقی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه همدان با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به اهمیت برخورداری از اراده اشاره و عنوان کرد: اگر مؤمن قدم اول هدایت را برداشته و اراده راهیابی به ملوک خدا را داشته باشد خداوند تقوا را نصیب وی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه خداوند مسیر صحیح را به انسان نشان داده است، گفت: وقتی فتنه‌ای ایجاد می‌شود حق و باطل شبیه یکدیگر می‌شوند و قابل تشخیص نیستند اما انسان مؤمن راه صحیح را پیدا می‌کند.

امام جمعه همدان با تأکید بر اهمیت شناخت مکتب امام علی (ع) و بیان اینکه به فرموده امیرالمومنین علی (ع) بدترین فتنه، فتنه‌ای است که موجب حذف ولایت شود، گفت: آل سعود استمرار فتنه آل‌امیه است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان به واقعه شکست آمریکا در طوفان شن طبس اشاره و عنوان کرد: خداوندی که در طبس لشکریان ابلیس را نابود کرد همچنان خدایی می‌کند و به فضل الهی بار دیگر آمریکا زمین‌گیر خواهد شد.

وی به حرکت آمریکا در اعلام پایان معافیت‌های نفتی برای کشورهای خریدار نفت ایران نیز اشاره کرد و با بیان اینکه عنوان شده کشورهای بزرگ اگر نفت ایران را بخرند مشمول تحریم خواهند شد، اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری تلاش‌های دشمن همانند سال‌های پس از پیروزی انقلاب ناکام خواهد ماند.

مدیریت جهان و خاورمیانه با آمریکا نیست

امام جمعه همدان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما هر چقدر بخواهیم نفت صادر می‌کنیم، گفت: این فرمایش بدان معنی است که مدیریت جهان و خاورمیانه با آمریکا نیست.

وی به فرارسیدن روز کار و کارگر نیز اشاره کرد و با بیان اینکه تولید ثروت در جامعه مفید بوده و کار در اسلام نیز بسیار ارزشمند است، گفت: تولید ثروت در کشور و به خصوص استان همدان باید مورد توجه باشد.

وی گفت: در احادیث و روایات اسلامی از کار کردن به عنوان عملی دنیوی و اخروی که دارای اجر و ثواب بسیار است یاد و نسبت به آن توصیه‌های بسیار شده است به طوری که عنوان جهاد کننده در راه خدا بر کارگری که برای اداره زندگی خانواده اش سعی و تلاش می‌کند اطلاق شده است.

آیت الله شعبانی بابیان اینکه مسئله کار باید مورد توجه باشد زیرا اشتغال بسیاری از مشکلات را حل می‌کند، گفت: ایجاد اشتغال مشکلات ازدواج جوانان را حل خواهد چراکه که اگر جوانی کار داشته باشد زودتر به فکر تشکیل خانواده می‌افتد.

وی با بیان اینکه سال‌هاست که مقام معظم رهبری به موضوع اشتغال تأکید می‌کنند، افزود: توجه به کار و قشر کارگران در دین اسلام بسیار حائز اهمیت است تا آنجا که پیامبر (ص) دست کارگر را می‌بوسیدند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب به معیشت مردم و حل مشکلات اقتصادی توجه جدی دارند، افزایش حقوق کارگران را در برابر مشکلات اقتصادی ناچیز دانست.

انتهای پیام/خ