توجه به جوانان و حل مشکلات آنها در دستور کار مسئولان قرار گیرد
توجه به جوانان و حل مشکلات آنها در دستور کار مسئولان قرار گیرد

 امام جمعه همدان بابیان اینکه باید توجه جدی به جوانان و حل مشکلات آنها در دستور کار مسئولان قرار گیرد، گفت: اشتغال بزرگترین نیازمندی قشر جوان جامعه است.

به گزارش غرب ایران ، آیت الله حبیب الله شعبانی در خطبه‌های نماز جمعه همدان با تبریک ایام مبارک نیمه شعبان و بیان اینکه نیمه شعبان عید مستضعفان عالم است، گفت: مستضعفین بر زمین حاکم خواهند شد و این اراده خداوند متعال است.

وی با تاکید بر اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل کوچکی از حکومت مستضعفان است تا زمین آماده حکومت نهایی مستضعفان عالم شود، اظهار داشت: نیمه شعبان حتی قبل از تولد امام عصر (عج) تقدس داشت.

امام جمعه همدان با بیان اینکه توجه ویژه مردم دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان در برگزاری جشن‌های باشکوه این ایام ضروری است، اضافه کرد: امیدواریم در استان همدان به برگزاری جشن توجه ویژه شود و نمود اجتماعی یابد کمااینکه نباید از آن سو استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در ادامه به روز ارتش اشاره کرد و با بیان اینکه ارتش روحیه خدمت گذاری و مردمی بودن خود را در گرفتاری‌های سیل اخیر دوباره ثابت کرد و نشان داد این نیروی مخلص برای نجات جان مردم در هر شرایطی آماده جانفشانی است، گفت: این اتفاق رضایتمندی مقام معظم رهبری را به دنبال داشت.

بودجه و توان دولت برای آبادی و ساختن شهر و روستاهای آسیب دیده محدود است

وی همچنین خواستار استمرار کمک‌های مردمی به مناطق سیل زده کشور شد و افزود: بودجه و توان دولت برای آبادی و ساختن شهر و روستاهای آسیب دیده محدود است و نباید کمک‌های مردمی قطع شود.

وی در ادامه تروریستی خواندن سپاه توسط رئیس جمهور آمریکا را برخلاف قوانین بین‌المللی و عقل دانست و گفت: البته آمریکا راه به جایی نمی‌برد، ضمن اینکه خوشبختانه وحدت خوبی بین نیروهای مسلح کشور ما برقرار است.

آیت‌الله شعبانی با بیان اینکه تروریستی خواندن نیروی نظامی رسمی یک کشور از زمان تأسیس سازمان ملل متحد تاکنون بی‌سابقه بوده است، گفت: آمریکا رو به افول است و این رویداد نشان داد در کنار رئیس جمهور آمریکا مشاوران عاقلی قرار ندارند و جهان با فرعونی نادان روبروست.

امام جمعه همدان همچنین با گرامیداشت هفته جوان و لزوم توجه به جوانان بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب این بیانیه را زمینه ساز حضور امام زمان (عج) دانست و گفت: جوانان در این راستا نقش ویژه ای دارند و لازمه این کار تربیت شدن این قشر در مکتب اسلام است.

آیت الله شعبانی با تأکید بر اینکه تربیت شدن در مکتب معصوم جوان را آماده می‌کند، گفت: در کنار تربیت و رشد دینی باید نیازهای جوانان مرتفع شود که اشتغال بزرگترین نیازمندی این قشر است.