پایگاه خبری غرب ایران | پایگاه خبری غرب ایران اخبار همدان غرب ایران کرمانشاه ایلام کردستان
تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۱:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

استاندار همدان اظهار کرد: استان همدان به عنوان مهد علم و دانش ، آمادگي پذيرش دانشجو از کشور غنا را دارد.

محمد ناصر نيکبخت در ديدار با سفير غنا در محل استانداري همدان اظهار کرد: قصد داريم در بخشي از تفاهم نامه زمينه آموزش نيروي انساني کشور غنا در استان همدان فراهم شود.

وي اضافه کرد: بر اين اساس دانشگاه هاي اين استان آمادگي پذيرش دانشجو از کشور غنا را دارند همچنين آماده آموزش نيروهاي جوان و آماده به کار اين کشور در مراکز فني و حرفه اي هستند.

وي تاکيد کرد: اين امر نشان مي دهد دولت ايران و اتاق بازرگاني با فراهم کردن بستر تعاملات علمي و اقتصادي، درصدد کارآمد کردن نيروي انساني کشور غنا نيز هست.

به گزارشغرب ایران:استاندار همدان ابراز اميدواري کرد: با همکاري خوب اتاق بازرگاني استان همدان بعنوان فعالترين اتاق بازرگاني کشور با جمهوري غنا، بتوان کمک شايسته اي در رابطه با سازندگي و استفاده از پتانسيل هاي کشور براي جمهوري غنا فراهم شود.

نيکبخت اضافه کرد: کشور ايران در رابطه با شرکاي تجاري، اقتصادي و سياسي اجتماعي دنبال بهره برداري دو سويه است و منافع کشورهايي که دنبال تعامل با ايران هستند اهميت دارد.

وي افزود: قصد ما اين است که بتوان امکانات و داشته هاي بالقوه کشور غنا توسط کارشناسان و نيروي انساني ايران بهره برداري برسند.

وي تاکيد کرد: استان همدان مي خواهد با عملکرد خوب و شايسته، در تاريخ کشور غنا به عنوان يک استان يار و همکار جاودانه شويم و بگونه عمل شود که خاطرات خوبي از همدان در کشور غنا به جا بماند.

استاندار همدان گفت: متخصصان و مهندسان اين استان بويژه متخصصان رشته کشاورزي و معدن در کشور کم نظير هستند بگونه که در احياي کشاورزي استانهاي غرب و جنوب کشور نقش آفرين بودند.

به گزارشغرب ایران: نيکبخت خطاب به مهمانان غنايي حاضر در اين ديدار اظهار کرد: انتخاب همدان از سوي سفارت غنا براي تعاملات اقتصادي مي تواند برگ برنده اي براي اين کشور محسوب شود چون بهترين استان را براي سرمايه گذاري و کارآمدترين اتاق بازرگاني را براي برقراري و تداوم تعاملات اقتصادي انتخاب کرده ايد.

وي افزود: کشور غنا مطمئن و دلگرم باشند که پشتيباني دولت ايران از تصميمهاي اتخاذ شده توسط اتاق همدان و همکاري و همراهي استاندار همدان به عنوان نماينده دولت در استان را خواهند داشت.

وي ابراز اميدواري کرد: بازديد سفير غنا و هيات همراه از استان همدان و اطلاعاتي که اين تيم در اختيار تجار و بازرگانان اين کشور قرار مي دهند زمينه تسريع تعاملات و همکاري را فراهم آورد.

در اين ديدار علاوه بر سفير ، رئيس کميسيون اقتصادي مجلس ، يکي از نمايندگان مجلس و يکي از سرمايه داران مطرح جمهوري غنا نيز حضور داشتند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.