طرح آرامش بهاری در ۳۶ بقعه همدان برگزار می‌شود
طرح آرامش بهاری در ۳۶ بقعه همدان برگزار می‌شود

اجرای این طرح به معنای آمادگی هیئت امنا، مراکز فرهنگی و خادمان امامزادگان است اما ۳۶ بقعه به صورت ویژه خدمات خود را با کیفیت بهتری به مردم ارائه می‌دهند.

طرحی که ما تلاش داریم با انجام آن، میزبان خوبی برای مردم و مسافران نوروزی باشد.

به گزارش غرب ایران:مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان با تأکید بر اینکه طرح آرامش بهاری در تمام بقاع متبرکه موجود در سطح استان اجرا می‌شود گفت: اگرچه اجرای این طرح به معنای آمادگی هیئت امنا، مراکز فرهنگی و خادمان امامزادگان است اما ۳۶ بقعه به صورت ویژه خدمات خود را با کیفیت بهتری به مردم ارائه می‌دهند چرا که پذیرای زائران بیشتری هستند.

وی با اعلام اینکه امسال آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) همدان به صورت ویژه مجری طرح آرامش بهاری است،گفت: امسال  علاوه بر بقاع متبرکه، ۴۰ مسجد موجود در سطح استان نیز اعلام آمادگی کرده‌اند تا در ایام نوروز میزبان گردشگران باشند.

کاروند با اشاره به اینکه ۱۰ مسجد در همدان و باقی مساجد در سطح استان فعال هستند، مطرح کرد: ۴۰ مبلغ مذهبی شامل ۲۴ مبلغ اعزامی از قم و ۱۶ مبلغ بومی در بقاع متبرکه پاسخگوی سوالات مردم بوده و نماز جماعت را در این مراکز اقامه  می‌کنند.

وی درباره  برپایی خیمه‌های معرفت نیز گفت: علاوه بر راه‌اندازی غرفه کودکان، پاسخ به سوالات شرعی، مشاوره خانواده و غیره امسال مراسم جشن میلاد امیرالمومنین، عید مبعث ،مراسم سوگواری رحلت حضرت زینب سلام الله علیه و برنامه تحویل سال به صورت ویژه در بقاع متبرکه انجام می‌شود.

مدیرکل اوقاف همدان با بیان اینکه موزه امامزاده عبدالله علیه السلام همدان از ابتدای فروردین میزبان علاقه‌مندان است، ابراز کرد: در روزهای اجرای طرح آرامش بهاری، گروههای بازرسی اداره کل اوقاف همدان فعال شده و در سه مرحله از بقاع متبرکه و مساجد بازدید می‌کنند که البته مرحله اول آن در حال انجام است.

وی با اعلام اینکه در تلاشیم تا متناسب با ظرفیت بقاع متبرکه، خدمات رایگانی را به مردم و مسافران ارائه دهیم تصریح کرد: علاوه بر مساجد درون شهر، امسال مسجد گردنه اسدآباد نیز به دلیل جایگاه ویژه و میزان مراجعات گردشگران به این مکان، در ایام نوروز فعال خواهد بود.

کاروند باشاره به اینکه برای معرفی هرچه بیشتر امامزاده  زبیده خاتون در خیابان بوعلی خیمه‌ی معرفتی در ابتدای مسیر ورودی این امامزاده، برپا می‌شود، عنوان کرد:  امسال برخی خیمه‌های معرفت علاوه بر خدمات دینی، خدماتی در حوزه سلامت نیز ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه ۳۶  بقعه در سطح استان میزبان مسافران نوروزی و مردم هستند تصریح کرد: از جمله مکان‌هایی که باید به آن توجه ویژه شود، امامزاده محسن یا امامزاده کوه است، اگرچه هم اکنون اقدامات خوبی برای این مرکز انجام شده است اما نیازمندیم تا مسئولان استان با اختصاص  اعتبارات بیشتر، به این مرکز توجه بیشتری کنند.

مدیرکل اوقاف همدان با تاکید براینکه در سال‌های آینده رویکرد اوقاف، افزای بهره‌وری از املاک موقوفه، کمک به رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، کمک به توسعه فناوری و محرومیت‌زدایی است، بیان کرد: از جمله برنامه‌های محوری اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان در سال آینده طرح‌های محرومیت‌زدایی در استان است یعنی تا جاییکه نیات واقفان خیراندیش به ما اجازه دهد،در این حوزه برنامه‌هایی را اجرا می‌کنیم.

انتهای پیام/ خ